https://moyagazeta.com/

“Віра.Надія.Любов”-3. Тепер за версією “Батьківщини”.

Кількадесят хмельничан різного віку марширували вчора холодними вулицями обласного центру до Майдану Незалежності, аби там спорудити пам’ятник, який присвячено «недолугій політиці Уряду». Подекуди, часті переході, які саме в цей час користалися своїм законним правом на обідню перерву, споглядали за ходою без політичних розпізнавальних знаків, учасники якої відчайдушно били палицями по новеньких відрах, одне з яких згодом стало частиною «меморіалу».
Головні тези заходу, організованого опозиціянтами: вартість побутового газу збільшено, аби виплатити компанії «РосУкрЕнерго» пана Фірташа за рахунок держави 5,5 млрд. доларів, що коштуватиме кожному українцю близько 1500 гривень, приховування владою справжнього рівень інфляції, який, за їх підрахунками сягнув 25, а не 9%, як про це заявляє влада. Головними вимогами мітингувальників є збільшення зарплат, пенсій та соціальної допомоги відповідно до рівня реальної інфляції.

Уже попід стінами Будинку Рад, організатори акції спорудили на чорному постаменті «пам’ятник», який виглядав так: дрова, що символізують замінник природного газу, відерце, з яким українці згодом мають ходити до Південного Бугу по воду через високі тарифи на централізоване водопостачання, та гасова лампа замість електричного освітлення. Як пояснив депутат Хмельницької обласної ради Віктор Адамський, інсталяція від «Батьківщини» має символізувати ставлення простої людини до тих проблем, які вона переживає через проведені реформи.
Олександр Панасюк заступник голови Хмельницької обласної партійної організації ВО «Батьківщина», зазначає: «Цими днями минає річниця царювання, панування чи то керування країною урядом Азарова, і який називав себе стабілізаційним, нині називають себе урядом професіоналів. На жаль, недолугість політиків нашого уряду при постійному зростанні цін на енергоносії, яке веде за собою тотальне підняття цін не лише на найбільш необхідні, а взагалі на всі товари промислового виробництва. Ми бачимо здороження продуктів харчування, промислових товарів. Нині люди це відчувають, відвідуючи магазини. Також хочемо сказати «ні» бездарній політиці Уряду, який примушує органи статистики обманним шляхом доводити інформацію до людей та примушуючи обласні адміністрації звітувати в органи статистики за заниженими показниками. Відповідно, за реальними показниками мають бути проіндексовані соціальні видатки, зарплати бюджетної сфери, а також соціальні допомоги. І звичайно, отримання кредитів МВФ для використання коштів у власних цілях: борг виріс майже на 200 млрд гривень. Вже навіть цього року 107 млрд гривень закладено у бюджет як борг».
Валентина Антонівна, пенсіонерка, одна з найактивніших учасників акції, висловлюючи своє невдоволення рівнем життя людини на заслуженому відпочинку, обурюється: «42 роки відпрацювала та маю 750 гривень пенсії. То ось скажіть будь ласка, як я маю сьогодні вижити? Я хвора, мій чоловік хворіє – у нього проблеми із хребтом – як ми можемо вижити? І наразі онуку воджу в Будинок творчості у музичну школу і сплачую за неї, оскільки батьки не спроможні оплатити навчання дитини». Кошти, які передбачено витратити з бюджету на пам’ятник «Віри. Надії. Любові» пропонує витратити на зарплатню та пенсії вчителям. До речі, цю версію «ВНЛ» організатори оцінили в 30 гривень.

Віктор Адамський. «Донести свою позицію до влади можна в різний спосіб. Своє ставлення до дій влади ми висловлюємо не лише в той спосіб, який ви бачили сьогодні, але ці ідеї звучать з вуст представників опозиційни політичних сил, які сьогодні представлені в обласній раді. Але питання в чому? Кілька днів тому, підводячи підсумки , сьогоднішня влада не може дати об’єктивно собі оцінку… Влада в принципі, знаю усю проблематику. Інше питання: як вона сьогодні може скоригувати свою політику від самих верхів і до низів, аби зрозуміти, що не можна коштом лише однієї простої людини проводити реформи в державі.
Мітинг виявився нетривалим – хвилин за двадцять на площі залишилися випадкові перехожі. А за годину щез і пам’ятник недолугій політиці Уряду.

Ольга Лисиця для “Моя газета+”