https://moyagazeta.com/

Вуличному Університету – вулична бібліотека!

Саме цього вечора тут, на центральній алеї, було розташовано незвичну для парку річ, а саме стилізовано оформлену невелику полицю з кількома десятками книг. Рабле, Кафка, Чехов, Висоцький… Жодних цінників, жодних продавців. Лише розкидані поруч невеличкі плакати з іронічним застереженням накшталт: “Читання призводить до виникнення власної думки. Будь ласка, не починайте читати.”

In.Літ – проект вуличної бібліотеки, що дозволяє кожному перехожому познайомитись із творами, які сьогодні не завжди знайдеш в книгарні серед безлічі жіночих романів і модних новинок. Познайомитись, почитати, відпочиваючи у парку, взяти додому, обмінявши на книгу із власної домашньої збірки. Кожної бездощової суботи і кожної бездощової неділі з 10 до 18.

Появою такої паркової бібліотеки було розпочато новий рік навчання у Вуличному Університеті. Це – освітній проект, започаткований минулого літа незалежною студентською профспілкою «Пряма дія», вільний від задушливих аудиторій, авторитарних поглядів, бюджетних коштів і політичних змагань, головне його джерело – бажання учасників краще розуміти сьогодення. Цьогоріч лекції щодо проблем вищої освіти, мистецтва, гендеру та ксенофобії Вуличний пропонує слухати абсолютно безкоштовно щосуботи у парку ім. Шевченка.

Темою першого заняття стала проблема комерціалізації вищої освіти. В рамках теми відбулося дві лекції: про критерії оцінювання якості вищої освіти в Україні розповідала Елла Пристопюк, а з лекцією «Вища освіта в епоху динозаврів» виступив Артем Тидва. «Динозаврами сучасного суспільства я би назвав усе, що знаходиться на межі вимирання. В тому числі й сьогоднішню систему вищої освіти, – цими словами розпочав свою лекцію Артем, – адже ми щодня стикаємося із невідповідністю між знаннями, що надають нам програми вишів, та потребами сучасного суспільства, що постійно розвивається.» Із змістом лекції можна ознайомитись на сторінці Вуличного Університету у соціальних мережах Вконтакте, Facebook та Livejournal.

Загалом на перше заняття прийшло близько 30 слухачів, які долучалися до обговорення поставленої лекторами проблеми. Після лекції в рамках цієї теми було утворено дослідницьку групу, яка за допомогою соціальних досліджень планує зайнятись вивченням проблеми комерціалізації вищої освіти саме у хмельницьких вишах.
«Я вважаю, що ті питання, які сьогодні піднімали лектори, є надзвичайно актуальними та безпосередньо близькі мені», – говорить слухачка Вуличного Галина Шпак.
Організатори запрошують усіх зацікавлених щосуботи о 16 у парк ім. Шевченка.