https://moyagazeta.com/

Виборці Хмельницького зможуть розшити коло правових знань з питань виборчого процесу

Секретар міської ради Валерій Лесков затвердив заходи щодо реалізації Концепції підвищення правової культури виборчого процесу та референдумів в Україні. Заходи передбачають застосування різноманітних форм правоосвітницької діяльності, що сприятиме формуванню у мешканців міста інтересу до проблем демократії, державотворення, усвідомленню своєї ролі у відносинах між владою і громадянином.

Зокрема, в загальноосвітніх навчальних закладах планується провести низку правоосвітних заходів з роз’яснення виборчого законодавства. В закладах культури міста пройдуть бесіди, лекції, засідання “круглих столів”. Вживатимуться міри щодо забезпечення поповнення фондів бібліотек міста літературою з питань виборчого законодавства, організації тематичних виставок та інших заходів за зазначеною тематикою.

Заходами передбачено підготувати інформаційні матеріали, брошури та буклети щодо порядку організації та проведення виборів.
З метою роз’яснення основних положень виборчого законодавства в трудових колективах підприємств, установ, організацій міста пройдуть правоосвітні бесіди та лекції.

Планується організувати широке висвітлення матерів з роз’яснення порядку проведення виборів, прав та обов’язків учасників виборчого процесу в місцевих засобах масової інформації. З цією метою випускатимуться теле- та радіопрограми, проводитимуться прес-конференції з питань роз’яснення виборчого законодавства за участю членів виборчих комісій, представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій.
На базі громадської приймальні буде організоване надання громадянам правових консультацій з питань організації та проведення виборів.

Заплановано також створити банк даних громадян, які залучаються до роботи у виборчих комісіях.
Для якісної організації заходів з підвищення правової культури учасників виборчого процесу керівникам відповідних управлінь і відділів виконавчого комітету міської ради доручено розробити детальні плани.
 

Автор: УВІП