https://moyagazeta.com/

Як удосконалити підприємництво у Хмельницькому вирішували на Координаційній раді

У роботі Координаційної ради взяли участь представники ДПІ у місті Хмельницькому, підприємці, представники громадських організацій підприємців, керівники структурних підрозділів міської ради.
На порядок денний було винесено два питання. Першим розглядалося питання про внесення змін до типової угоди надання в користування торгового місця, або тимчасової споруди, яка укладається між адміністрацією ринку та суб’єктами підприємницької діяльності, затвердженої рішенням № 16 десятої сесії міської ради від 12 лютого 2003 року. Доповідала начальник управління торгівлі Валентина Москалюк.

Дане питання обговорювалося із врахуванням рекомендацій Постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 року № 868 “Деякі питання організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків”, пропозицій департаменту економіки та управління торгівлі міської ради, громадської організації “Профспілка захисту підприємництва міста Хмельницького” (голова Надія Кнець), підприємців обласного центру.

У зв’язку з тим, що пропозиції профспілки більше стосуються питань соціального захисту підприємців, які здійснюють свою діяльність на ринках Хмельницького, члени координаційної ради, за словами заступника міського голови Ірини Ковальчук, вирішили їх розмежувати. До типової угоди внесено доповнення, які регулюють відносини адміністрації ринків і підприємців у разі зміни власника, правонаступництва, порядок передачі торгового місця в оренду та інші нагальні питання.
Щодо пропозицій з питань соціального захисту підприємців (трудової угоди), вони, як повідомила Ірина Іванівна, розглядатимуться на наступному плановому засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва. Заступник міського голови наголосила на важливості укладання угод для удосконалення юридично-правових відносин між суб’єктами підприємницької діяльності та адміністраціями ринків: “Всі відносини необхідно офіційно оформлювати, лише тоді підприємець матиме повне право на соціальний захист”. І запевнила, що міська влада, міський голова Сергій Іванович Мельник зі свого боку не залишать в біді жодного підприємця: “Якщо є серед підприємців, найманих працівників, які , дійсно, терплять біду і є малозабезпеченими, їх міська влада ніколи не залишить. Будемо шукати персонально по кожній людині шляхи допомоги”.

Новий варіант типової угоди буде доопрацьовано членами координаційної ради та внесено на розгляд однієї з наступних сесій міської ради.
Далі обговорювалося питання створення місцевих галузевих рад підприємців у місті Хмельницькому, затвердження складу ради та типового положення про галузеві ради підприємців у місті Хмельницькому. За словами Ірини Ковальчук, дане питання постало на часі. Міські галузеві ради підприємців створюються з метою залучення суб’єктів підприємницької діяльності до участі у вирішенні питань у сфері підприємництва. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року № 518 „Про утворення місцевих та регіональних галузевих рад підприємців” під час засідання Координаційної ради запропоновано створити місцеві галузеві ради підприємців при виконавчому комітеті міської ради у сферах: торгівлі, транспорту, легкої та харчової промисловості.

Основною метою утворення галузевих рад є сприяння у формуванні дієвого механізму взаємодії органів місцевого самоврядування і суб’єктів господарювання на засадах партнерства, відкритості та прозорості, а також у реалізації регуляторної політики у сфері підприємництва.
 

Автор: УВІП