https://moyagazeta.com/

За якими правилами розбудовувати Хмельницький влада радилась з громадою

Участь у розмові взяли міський голова Сергій Мельник, його заступник Іван Прокопець, директор департаменту архітектури містобудування та земельних ресурсів Володимир Швець. На слуханнях розробника проекту місцевих правил забудови міста Хмельницького, Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст “Діпромісто” (м.Київ), представляли начальник архітектурно-планувального управління, головний архітектор проекту Володимир Токар і головний економіст проекту Олена Малишева.

У своєму вступному слові Хмельницький міського голови Сергій Мельника звернув увагу на те, що в залі зібрались саме ті люди: архітектори, фахівці землевпорядних організацій, депутати міської ради, представники політичних партій та громадських організацій; які можуть внести конструктивне і раціональне зерно в обговорюваний документ. Разом з тим, зауважив голова, хотілося б щоб до розмови долучилися ті хмельничани, хто традиційно щось критикує, однак, від 22 лютого, з часу оприлюднення проекту для публічного обговорення на сайті міської ради, жодної пропозиції не надав. У цьому зв’язку Сергій Мельник наголосив, що міська намагається будь-яке рішення приймати відкрито і прозоро, максимально враховуючи думку територіальної громади.

Розробка місцевих правил забудови стала наступним кроком після затвердження Генерального плану міста Хмельницького. “Прийняття цього документа – важливий крок в удосконаленні дозвільної процедури, вона стане більш зрозумілою і стислою, потребуватиме менше обґрунтувань” – сказав міський голова.

Далі на підтвердження своєї тези: “Земля в місті має працювати і приносити доходи в міський бюджет”, Сергій Іванович поінформував, що за останні три роки від проведення конкурсів на оренду майна міської комунальної власності та від проведення аукціонів і конкурсів на земельні ділянки міський бюджет поповнився майже на 40 млн.грн. Більше того, якщо раніше дохід від оренди землі був на рівні 10 млн. грн., то за минулий рік від оренди землі в бюджет міста надійшло 18 млн.грн. Але саме головне, зауважив міський голова, щоб ті землекористувачі платили за земельні ділянки. Бо всі можливості для розвитку міста залежать від того, який ми маємо бюджет.
Міський голова подякував спеціалістам проектного інституту “Діпромісто” за те, що вони за відносно невеликі кошти, розробка проекту місцевих правил забудови обійшлася місту 200 тисяч гривень, глибоко професійно виконали свою справу.
Завершуючи свій виступ Сергій Іванович закликав хмельницьких фахівців долучитися до обговорення проекту і запевнив, що їх пропозиції та зауваження будуть враховані.
Головний архітектор проекту Володимир Токар представив учасникам громадських слухань місцеві правила забудови міста Хмельницького. У продовження думки міського голови він підкреслив: “Завдяки тому, що ми вийшли на наступну стадію після затвердження Генерального плану, місто Хмельницький буде одним з перших обласних міст України, яке запрацює за спрощеною дозвільною процедурою для різних видів будівництва”.

Ознайомлюючи присутніх із змістом правил забудови Володимир Олександрович зауважив, що вони містять 2 розділи – план зонування міста і схема планувальних обмежень, які у відповідності до сучасного законодавства надають можливість суттєво спростити порядок підготовки документів і дозволів, значно скоротити термін від подання заяви до початку будівництва. У відповідності до них розроблені обмеження для кожної зони і умови використання і допустимі види будівництва.

Принцип зонування міста суттєво спростить підприємцям і юридичними особам можливість розбудовувати свій бізнес, дасть можливість кожному отримати додаткову інформацію і наперед спланувати свої дії.
Заступник міського голови Іван Прокопець повідомив, що до розробленого проекту під час неодноразово обговорювався на засіданнях містобудівної ради внесені зміни, які вже враховані в представленому варіанті документу.

В обговоренні проекту також взяли участь директор департаменту архітектури містобудування та земельних ресурсів Володимир Швець, депутат міської ради Іван Бухал, голова міського товариства споживачів Василь Любовецький та інші.
Підсумовуючи розмову Іван Прокопець повідомив, що з доповненням і порівняльною таблицею ближчим часом можна буде ознайомитись на сайті міської ради. А впродовж двох тижнів у департамент архітектури, містобудування і земельних ресурсів іще можна надати письмові пропозиції.

Всі зауваження і пропозиції, які надійдуть за цей час, будуть враховані в допрацьованому варіанті документа, який буде направлений на державну експертизу. Очікується, що не пізніше кінця квітня, після затвердження сесією міської ради, місцеві правила забудови наберуть чинності.

Автор: УВІП