https://moyagazeta.com/

Заступник міністра відвідав Хмельниччину

Пан Сень був приємно здивований активною роботою підприємства «Яблуневий Дар». «Сік яблучний мені сподобався найбільше» (сміється). Річна потужність заводу – близько 12 000 тонн концентрованого соку. Виробництво розвивається і планує розвиватися надалі, адже на сьогоднішній день товари даного підприємства експортується до країн Східної та Західної Європи.
Поїздка видалася не лише вдалою, але й корисною. Заступник міністра був вражений позитивною тенденцією розвитку Хмельницької області з виробництва зерна, ріпаку й інших галузей.
Після відвідин підприємств у залі засідань Кам’янець-Подільської районної ради відбулася нарада із активом аграрної галузі області, де говорилося про стан справ у агропромисловому комплексі та перспективи вищезазначеного напрямку. До речі, темп росту обсягів виробництва валової продукції за 2012 рік в усіх категоріях господарства до відповідного періоду минулого року становить 110,7%, а за перший період поточного року цей показник дорівнює 114, 6%.
У виступі Олександр Сень висловив власне бачення, проаналізував існуючу ситуацію та висказав пропозиції щодо питань розвитку аграрної політики та продовольства України:
«Шановні Хмельничани, шановні колеги! Відносно свого приїзду скажу наступне – існує бачення щодо постійного спілкування із регіонами. Все-таки у Києві розуміється усе по одному, а коли спілкуєшся із вами, то, можливо, є зміни: у підходах, у розумінні справи із вашої сторони. Я вдячний за можливість зустрітися, розглянути та проаналізувати ситуацію, яка склалася на сьогоднішній день у місті Хмельницькому. Знаєте, можу із впевненістю сказати – крім показників та певних напрацювань, є й відчуття, а це найголовніше. Розтлумачу: відчуття справи, тобто люди відчувають те, що роблять. Ми бачили підприємства різних напрямків: рослинництва, тваринництва та інші. У результаті – розуміння та бачення кроку уперед. Також піднімається інше питання – жнива (південь завершив, центр завершує). Власне кажучи, хотілося би зазначити, що саме у Хмельницькій області прогнозується гарний врожай 40 центнерів із гектару, а знаючи скромність Ваших керівників, то й усі 45 (сміється)! І це добре. Звичайно, даний результат є наслідком праці та комплексних підходів до неї. До речі, я не можу не проінформувати, що на сьогодні очікуване виробництво зерна становить 57 млн., а ранніх зернових – 31 млн. Для забезпечення держави необхідно 28, тобто Ви відчуваєте величезний потенціал задля експорту як зерна, так і кукурудзи. Хотілося би зупинитися на гострому питанні ціни. Реальна відповідь на таку ситуацію – тиск світового ринку. Це добре чи погано щодо урожаю? Без сумніву, добре, адже це забезпечення прибутку, невеликого, але… На даний час опрацьовується питання логістики, за дорученням уряду працює комісія, щоб урегулювати дану ситуацію. Також необхідно проаналізувати витрати елеваторів, тому що вони різняться і навіть у кілька разів. Так, одна із складових логістики – об’єктивне прийняття зерна, а друга – це елеватори. Щодо цін, то вартість ячменю має тенденцію на зростання, а на пшоно та продовольство зупинилася.
Можу сказати таке: існує план – є програма дій. За суттю, це дві програми, які повинні здійснити міністерство, а потім уряд задля забезпечення бази наступного функціонування сільського господарства. Запитаєте, у чому суть? Програма дій – це конкретні кроки по розвитку виробництва. По-перше, це, без сумніву, земельна реформа та спрощення системи реєстрації в органах юстиції. Насправді, це не так просто, але будемо намагатися шукати вихід із такої ситуації. Друге – обріз земель: власниками можуть бути лише фізичні особи, обмеження права власності на землю, обмеження права продажі землі. Але у проекті відносно права оренди обмежень не пропонується. Далі дерегуляція – перевірки плануються максимальні, але не більше раз на рік, позапланові перевірки виключені. Також гарантійні розписки і, на мою думку, необхідним залишається оподаткування. Вважаю, що це принципове і найважливіше питання – збереження акумуляції ПДВ. Без сумніву, останнє слово залишиться за нашими законодавцями, але саме вищеназвані речі, як на мене, найголовніші для «життя» сільського господарства. Ми повинні проаналізувати та зрозуміти, які кошти можуть бути вилучені із даних галузей, тому потрібно діяти.
Не залишилося поза увагою і проблема закупівельних цін на молочні продукти. «Відносно ціни на молоко, скажу наступне: у цьому році все-таки ціна на молочні продукти була стабільною, а зниження на них – невелике, офіційно не нижче 2 гривень 20 копійок. На сьогоднішній день відчувається потреба у даному виробі, у зв’язку із чим закупівельна ціна підвищується».
На засіданні були оголошені усі питання, та вислухані відповіді, які хвилювали як господарів, так і усіх нас. Підсумком стали такі слова заступника міністра: «Враження від вашого регіону, без сумніву, позитивне. хоча кожен регіон є особливим, а проблеми та підходи майже усюди ідентичні. Також хотілося наголосити на тому, що непотрібно недооцінювати те, що роблять наші виробники, адже вони дійсно відчувають власну працю та завдання, які стоять перед ними. Ми спостерігаємо стабільну ситуацію у системі харчування та експорті. Сьогодні я відвідав різні напрямки сільського господарства і впевнено можу сказати, що кожен із них має право на реалізацію в українському селі. Усе, що потрібне як окремій людини, так і державі у цілому, є на Хмельниччині, усе розвивається і має потенціал для розвитку у майбутньому».