https://moyagazeta.com/

Зробимо Хмельницький містом тверезих людей

“1. Заборонити продаж алкогольних напоїв з 22-00 години до 11-00 години:
1.1. в торгівельних закладах, розміщених у місцях, зазначених у додатку; (додаток додається – автор)
1.2. в інших торгівельних закладах міста.
2. 3аборонити продаж алкогольних напоїв у закладах ресторанного господарства м. Хмельницького з 23-00 години до 11-00 години, які розміщені в житлових будинках, у вбудовано-прибудованих до житлових будинків приміщеннях і безпосередньо суміжних з житлом та малих архітектурних формах.
3. Заборонити розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на вулицях, ринках, у парках, скверах, пляжах, стадіонах, спортивних та дитячих майданчиках (крім стаціонарних об’єктів ресторанного господарства).
4. Заборонити продаж алкогольних напоїв на розлив в об’єктах роздрібної торгівлі (крім закладів ресторанного господарства).
5. Продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв проводити за документом, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-ти річного віку.
6. Заборонити керівникам закладів освіти міста здавати в оренду приміщення для організації заходів, пов’язаних із вживанням алкогольних напоїв.
7. Управлінню торгівлі створити постійно діючу робочу групу з перевірки дотримання вимог рішення про посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення м. Хмельницького з метою координації дій контролюючих органів.
8. При виявленні неодноразових порушень пунктів 1, 2, 3, 4, 5 даного рішення суб’єкти господарювання притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством (ст.156, 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення)”

Стаття 156. Порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами
Роздрібна або оптова, включаючи імпорт або експорт, торгівля спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору – тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме: торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради як такі, де роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж алкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, –
тягне за собою накладення штрафу від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами з рук –
тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Дії, передбачені частиною першою чи третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, –
тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Стаття 178. Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді
Розпивання спиртних напоїв на вулицях, на стадіонах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших громадських місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж спиртних напоїв на розлив дозволений виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, або поява в громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, –
тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, –
тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях або появу в громадських місцях у п’яному вигляді, –
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, а у виняткових випадках, якщо за обставинами справи і з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, – адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб).

Якщо ви стали свідками порушення цих вимог, телефонуйте за номером: 70-27-69.
Разом зробимо все для протидії проявам пияцтва та алкоголізму в нашому місті.
 

Автор: УВІП