На Хмельниччині засудили до позбавлення волі трьох наркоділків

Чоловіків визнали винними у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2, 3 ст. 307 (незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), ч. 2 ст. 309 (незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту), ч. 2 ст. 310 (незаконний посів або вирощування снотворного маку або конопель), ч. 3 ст. 311 (незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів) Кримінального кодексу України.

Усі засуджені — мешканці обласного центру 1979-1981 років народження. Двоє з них, у тому числі й ініціатор об’єднання, були раніше судимі за крадіжки, розбої та збут наркотиків.

Організатор групи з процесом виготовлення наркотику познайомився ще сидячи за ґратами — один з наркозалежних співкамерників поділився власним досвідом. Коли вийшов на волю, вирішив поглибити знання та розширити свої «алхімічні» навички. Для цього скористався безкрайніми просторами Інтернету, де і видобув остаточний рецепт виготовлення метамфетаміну з підручних засобів, а саме — ліків. Трохи сиропу від кашлю, трохи анальгетиків і ще деяких інгредієнтів, кілька майже чаклунських рухів над колбами та пробірками — і отрута для мозку готова.

Собі у помічники молодик взяв друга дитинства, який частенько навідував його у тюрмі, та ще одного знайомого з кримінальним минулим. Трійця обладнала у квартирі свого лідера мікролабораторію, де звичайнісінькі пігулки та суспензії перетворювалися на психотропну речовину. Услід за виробництвом зловмисники швидко налагодили і збут наркотику, вивчивши попередньо попит та ринок.

У групі існував чіткий розподіл ролей та функцій — організатор особисто займався виготовленням метамфетаміну, двоє інших постачали сировину та шукали клієнтів.

Незважаючи на величезний зиск, який наркодилери отримували від свого кримінального бізнесу, витрачати прибутки на особисті потреби та матеріальні блага вони не поспішали. Натомість вкладали усі гроші у розширення та модернізацію виробництва і закупівлю компонентів для метамфетаміну.

Окрім всього, зловмисники паралельно ще і заготовляли наркотики природного рослинного походження (канабіс), вирощуючи їх на присадибній ділянці одного з чоловіків.

ІННА ГЛЕГА