https://moyagazeta.com/

Олесь Вітряний: фальсифікацій у день виборів не було

Щоправда, лише власне у цей день: «Я роблю з впевненністю висновок, що фальсифікації відбулися напередодні дня виборів, в формі адміністративного ресурсу. Відбувалися фальсифікації на рівні районних виборчих комісій, і за повного освячення та пасивного споглядання з боку обласної виборчої комісії. Обласна виборча комісія в цьому питання була абсолютно бездіяльна».

 

 Прикладом застосування адміністративного ресурсу Вітряний назвав порушення при проведенні виборчої кампанії в Дунаєвецькому районі – саме тут, з його слів, керівництво вдавалося до адміністративного тиску на голів сільських та селищних рад, які не є прибічниками Партії регіонів.
“Шедевром” порушень Олесь Вітряний назвав ситуацію, яка склалася з Хмельницьким районом, який здав протоколи у незапечатаному вигляді. Комісія вирішила провести перерахунок. Згодом один з кандидатів подав до суду, і проведення перерахунку бюлетенів було заборонено.
З запізненням оголосили і результати виборів до обласної ради: не 5 листопада, як того вимагає закон, а лише 9.

Загалом на ім’я голови ТВК лише від О. Вітряного надійшло 10 скарг, 5 актів та 5 заяв. Жодна з них не була розглянута.
Наостанок Олесь Вітряний зазначив: “В такій ситуації легітимність виборів під величезним сумнівом. Я не експерт, я не представник прокуратури… Але я говорю виходячи з того, що я бачив».
Прим.: ( допущено помилку у виступі: замість 5 жовтня мається на увазі 5 листопада)

 

Ольга Лисиця для “Моя газета+”, відео автора