https://moyagazeta.com/

Британія розсекретила документи про вторгнення на Фолкленди

Пані Тетчер почала допускати ймовірність таких дій Аргентини лише після останнього звіту розвідки за два дні до висадки аргентинських військ на Фолклендські острови.

У Британії після закінчення 30-річного терміну секретності були оприлюднені документи державної ваги, які належать до періоду 1980-х років.

Як зазначено в документах, тодішній британський прем’єр була занепокоєна, чи зможе Британія відвоювати острови, які є британською територією в Атлантичному океані. Аргентина називає їх Мальвінськими островами.

Впливовий політичний історик лорд Хеннессі сказав, що оприлюднені матеріали – найважливіші з усіх розсекречених за останні три десятиліття.

Свідчення Тетчер

У жовтні 1982 року, через кілька місяців після закінчення бойових дій, Маргарет Тетчер дала свідчення на закритому засіданні парламентського комітету з питань війни на Фолклендських островах.

Стенограму цього виступу пані Тетчер оприлюднили вперше.

“Я ніколи, ніколи не очікувала, що аргентинці насміляться вторгнутися на Фолклендські острови. Це була така безглузда справа, необачно було навіть думати про такий крок”, – сказала тоді британський прем’єр.

У своєму виступі вона заявила, що її оцінка можливого вторгнення змінилася лише після 31 березня, коли їй надали нові дані розвідки.

Аргентинський десант висадився на острові 2 квітня 1982 року, але вже 14 червня Британія повернула контроль над територією.

Близько 255 британських військовослужбовців і троє мирних жителів загинули під час конфлікту. З аргентинського боку загинули 650 людей.

ВВС Україна