https://moyagazeta.com/

Хмельницький “Спецкомунтранс” відсвяткував ювілей

У своєму вітальному слові Олександр Федорович відзначив, що підприємство є одним з головних у місті, яке забезпечує його життєдіяльність, поряд з такими підприємствами як “Хмельницькводоканал” і “Хмельницькобленерго”.
“Важливість підприємства ціниться разом з його людьми, які в досить непростий час самовіддано трудяться – роблять наше місто чистим і привабливим”, – наголосив Олександр Вінніков.
Особливо теплі слова перший заступник міського голови сказав на адресу ветеранів, які більшу частину життя присвятили роботі на підприємстві, тим самим забезпечували його функціонування. Він подякував всім працівникам підприємства-ювіляра за самовіддану працю і запевнив, що міська влада і надалі намагатиметься робити все можливе для подальшого розвитку підприємства.
Кращих працівників, з нагоди ювілею підприємства, Олександр Вінніков відзначив Грамотами і Подяками міської ради з врученням цінних подарунків.

З історії діяльності підприємства

Комунальне підприємство “Спецкомунтранс” протягом більше ніж піввікового існування відіграло значну роль у розвитку комунальної інфраструктури обласного центру. Задовго до того, як місто Проскурів було визначено адміністративним центром колишньої Кам’янець-Подільської області та перейменовано у м. Хмельницький, у місті успішно діяла система благоустрою і санітарної очистки.
Згідно з документами тих часів, розвиток підприємства починався із асенізаційного обозу, що розміщувався за межами міста на території, яку зараз займає підприємство. Основними технічними засобами для санітарної очистки були підводи обладнані для збору твердих побутових відходів та дерев’яні діжки для рідких відходів, тягловою силою яких було 42 голови коней.
Міські звалища на той час були в незаселених місцях міста на вул. Старокостянтинівське шосе у районі колишнього ресторану “Турист” та теперішньої четвертої поліклініки і були ліквідовані у кінці 50 років ХХ сторіччя.
Контроль за санітарним станом міста покладався на органи міліції, які відповідально відносилися до цієї сфери діяльності, особливо при поводженні з рідкими відходами. Свідченням цього є конкретні вимоги на ім’я директора асенобозу датовані 02.12.1938 р. щодо поводження із рідкими відходами. Серед них категорична заборона випускати за межі підприємства несправні (протікаючі) діжки. Діжки після їх заповнення повинні бути помиті та витерті насухо. Заборонялась їзда по місту із забрудненими діжками, а також їх зупинка у денні години.
Перший автомобіль для потреб санітарної очистки з’явився в місті у 1946 році. Це був 3-х тонний самоскид на базі автомобіля ЗІС-5. Основна ж робота виконувалась за рахунок коней, закуплених у військових частинах..
Згідно доповідної записки на ім’я завідуючого комунальним господарством міста, в конторі асенізаційної очистки станом на 25.10.46 р. рахувалося 30 коней, 15 підвід, 1 автомобіль та 42 двірники. Така ж кількість засобів санітарної очистки значиться і у відомостях за 1947 рік. Оскільки після війни відбувалася відбудова міста зростали і потреби у засобах санітарної очистки та назріла необхідність координації роботи різних контор, відповідальних за благоустрій. Тому відповідно до наказу №136 по Проскурівському комунальному відділу від 17.09.1949 року була створена контора по благоустрою міста.
До складу цього підприємства ввійшли асенізаційний обоз, похоронне бюро і контора з озеленення міста.
Керівником новоствореного підприємства призначено завідуючого асенообозом Алексєєва Юхима Омеляновича, який очолював підприємство до 1959 року. У подальшому майже по 10 років його очолювали Ясинов Михайло Федорович, Целіх Павло Феофанович та Мамчур Михайло Адамович, який у 2000 році пішов на заслужений відпочинок і недавно відмітив своє 70-річчя.
Датою створення підприємства, як зазначено в наказі №136, є 1 жовтня 1949 року. Протягом усього періоду діяльності підприємство декілька разів за рішенням органів місцевої влади змінювало свою назву, але основні його функції залишалися без змін.
Від 1949 р. до 1965 р. підприємство іменувалося конторою із благоустрою;
від 1965 р. до 1968 р. носило назву “Хмельницьккомунтранс”;
від 1968 р. до 2003 р. Хмельницьке комунальне автотранспортне підприємство 222801 (скорочено КАТП-222801).
24.06.2003 р. рішенням №7 дванадцятої сесії Хмельницької міської ради перейменоване на Хмельницьке комунальне підприємство “Спецкомунтранс”.
На даний час на підприємстві працює 43 потужні автомобілі, 3 трактори, 3 екскаватори, діють ремонтна майстерня, дільниця із виготовлення нестандартного обладнання та інші допоміжні підрозділи, які забезпечують безперебійну роботу підприємства із санітарної очистки міста.
Основна ж цінність на підприємстві не техніка та майно, а його трудовий колектив. Складається він із 140 працівників на чолі з директором Королюком Анатолієм Володимировичем, який у 1999-2001 роках працював на посаді головного інженера КАТП-222801, а згодом став його керівником.
Безперебійну роботу підприємства забезпечують 16 висококваліфікованих спеціалістів із вищою освітою та 24 із неповною базовою. Значну роль у діяльності підприємства відіграють ветерани праці, які працюють на різних дільницях і передають свій багатий досвід молодим працівникам.
Майже пів життя – 36 років працює на підприємстві Душа Людвіг Вацлавич. Він працював на різних посадах і зараз, у віці 69 років, не може залишити улюблену справу, успішно виконуючи обов’язки начальника транспортної служби – головного підрозділу підприємства.
Пройшовши, так звані, “гарячі точки” Кубу і Афганістан, протягом 20 років здійснює підбір кадрів для підприємства ветеран військової служби, кавалер ордена “Червоної Зірки”, нагороджений відзнаками Президентів Кубинської республіки та Афганістану, член спілки ветеранів Афганістану – Соломонов Валентин Пантелійович. Крім основних обов’язків, Соломонов В.П. очолює профспілкову організацію підприємства, захищаючи інтереси членів профспілки і в цілому трудового колективу.
У зв’язку із похилим віком не змогли продовжувати роботу і знаходяться на заслуженому відпочинку нагороджені за більш як 40 річну працю на підприємстві орденами “Трудового Червоного Прапора” та “Трудової Слави” машиніст бульдозера – Федюк Василь Миколайович та водій Козак Євген Миколайович.
Пів життя віддали роботі із благоустрою міста і продовжують працювати на підприємстві 19 ветеранів праці: Войт В.В., Рудик Г.В., Назаров В.М., Кузьміних В.М., Панченко В.М., Стаднік Г.О. та інші.
Поряд із ветеранами самовіддано працює і молоде покоління. За сумлінну працю неодноразово нагороджувалися відзнаками міського голови, обкому профспілки та обласної ради працівники підприємства: Перхайло Л.Й., Чорноморець Н.В., Кольцова Н.М., Храпач О.Ф., Дячук О.Т., Грушко С.В.
Кращими за професією визнані: токар Савіцький О.С. та водій Цуглевич В.В., портрет якого також за сумлінну працю розміщався на міській Дошці Пошани.
Забезпечуючи чистоту і порядок у місті, колектив підприємства з оптимізмом приймає сьогодення і своєю працею підтримує переконання жителів та гостей обласного центру, що Хмельницький – одне із найчистіших міст України.

Автор: УВІП