https://moyagazeta.com/

У Камґянець-Подільському 87 випускників отримали офіцерські посади

З нагоди випуску на факультет військової підготовки Подільського державного аграрно-технічного університету завітали офіцери та генерали Командування сил підтримки ЗС України, представники органів місцевого самоврядування, громадських та ветеранських організацій, батьки та рідні випускників.

Варто зазначити, що церемонії випуску передував ще один важливий захід. Саме цього дня на території факультету було відкрито капличку Георгія Побідоносця. У хвилюючій та урочистій атмосфері, офіцери-випускники, гості навчального закладу – усі, хто прибув на церемонію випуску, стали учасниками богослужіння при освяченні каплички, яке провів секретар Кам’янець-Подільської єпархії протоієрей Олексій. Він і благословив випускників факультету військової підготовки Подільського державного аграрно-технічного університету на зразкову службу Батьківщині.

У святковому строю – 109 випускників факультету військової підготовки Подільського державного аграрно-технічного університету.
Виступаючи на урочистому мітингу начальник інженерних військ Збройних Сил України – начальник Центрального управління інженерних військ Головного управління оперативного забезпечення Командування сил підтримки ЗС України генерал-майор Богдан Бондар подякував науково-педагогічному та керівному складу факультету за самовіддану працю в підготовці військових фахівців, закликав їх гідно нести високе звання захисника Вітчизни.

– Ви – надія армії незалежної України, основа її боєздатності. Вам будувати та розвивати її майбутню модель. Своєю ратною службою примножуйте славні традиції інженерних військ. Пам’ятайте, офіцер – взірець вірності Вітчизні, – наголосив генерал-майор Богдан Бондар.

За підсумками навчання шість випускників факультету військової підготовки Подільського державного аграрно-технічного університету закінчили навчання із “золотою” медаллю. Це лейтенанти Василь Бенера, Дмитро Савчук, Андрій Височанський, Віталій Стельмах, Олександр Вовкотеча, Роман Мішкевич. Ще 18 офіцерів отримали дипломи з відзнакою.

За словами начальника факультету полковника Сергія Мальченка за роки існування вузу випущено близько 200 медалістів, більше тисячі офіцерів – випускників закінчили наш заклад з відзнакою. На факультеті готують офіцерів тактичного та оперативно-тактичного рівнів підготовки, офіцерів запасу, фахівців з розмінування для всіх силових структур України. Також успішно діють курси іноземних мов та курси підвищення кваліфікації, де проходять підготовку водолази, командири інженерно-саперних відділень військових частин Збройних Сил України, фахівців з розмінування інших силових структур України.

– Щорічно випускниками факультету, – говорить полковник Сергій Мальченко, – у складі груп розмінування підрозділів Міністерства оборони та Міністерства з надзвичайних ситуацій знешкоджується тисячі вибухонебезпечних предметів. Специфіка служби така – і в мирний час наші вихованці виконують бойові завдання. – Впевнений, що знання та навики, отримані в стінах рідної альма-матер дозволяють кожному випускнику впевнено йти по життю, успішно вирішувати поставлені перед ними завдання.
У рамках церемонії випуску особовий склад інституту виконав пісенно-стройову композицію. Під керівництвом капітана Сергія Пастушкова курсанти факультету провели показові виступи зі зброєю.

Завершилась урочиста церемонія випуску офіцерів прощальним вальсом. Під звуки духового оркестру випускники, запросивши своїх матерів, дружин, наречених, закружляли у ритмі віденського вальсу. Водночас у небо здійнявся розроблений курсантами 1 курсу символічний лейтенантський погон, як символ випуску 2010 року, як знак вірної дороги, що веде до нових звершень та перемог.
 

Сергій Фурдик. РМЦ МО України (м.Вінниця)