https://moyagazeta.com/

Запобігти, врятувати, допомогти!

Напередодні свята наш кореспондент зустрівся з начальником Головного управління МНС України в Хмельницькій області, генерал-майором служби цивільного захисту Манільчуком Анатолієм Володимировичем.

Кор.: Анатоліє Володимировичу, розкажіть, будь-ласка, про службу цивільного захисту та про Ваше професійне свято.
А.М.: “Запобігти. Врятувати. Допомогти.” — це не просто девіз або гасло нашого Міністерства – це триєдиний принцип, за яким побудовано єдину державну систему реагування на надзвичайні ситуації природного і техногенного характеру. Це найголовніший зміст державної політики. Вищою соціальною цінністю держави є людина, її життя і здоров’я, недоторканність і безпека. Це є основою другої заповіді, зміст якої — рятування людей за будь-яких умов: на воді, під водою, на поверхні, під землею. Тому у складі аварійно-рятувальних загонів є рятувальники-універсали — водолази, авіатори, кінологи, альпіністи, лікарі різних профілів та, звісно, пожежні, які неодноразово доводили свій високий професіоналізм. Тисячі успішно ліквідованих пожеж, наслідків аварій та стихій, попередження різного роду надзвичайних ситуацій та забезпечення безпечної життєдіяльності населення, врятовані люди – найкраще підтвердження вагомого внеску рятувальників у становлення та зміцнення Української держави.

Кор.: Скільки разів доводилося з початку року рятувальникам виїжджати для надання допомоги населенню?
А.М.: За вісім місяців поточного року здійснено понад 16,5 тис. виїздів. При гасінні пожеж та проведенні інших аварійно – рятувальних робіт при різних обставинах врятовано 96 людей, в тому числі 14 дітей. Піротехніками з початку року знешкоджено 106 вибухонебезпечних предметів – авіаційних бомб, артилерійських снарядів, мінометних мін, гранат. Хмельницькі рятувальники не стояли осторонь, до країни прийшло страшне лихо – великі паводки та підтоплення в західних областях 2008 року. Зведений загін місяць виконував бойове завдання в найбільш постраждалих районах Івано-Франківської, Чернівецької та Вінницької областей.
За свою завзятість та професіоналізм наші працівники від Міністерства, облдержадміністрації та Головного управління неодноразово отримували заохочення, відзнаки, почесні грамоти, грошові винагороди. Всього різного роду відзнаками заохочено 2192 працівника.

Кор.: А як технічно оснащені підрозділи МНС області? Чи з’явилася нова, більш сучасна техніка та обладнання?
А.М.: У цьому році ми отримали 60-ти метрову автодрабину закордонного виробництва, на базі автомобіля «TATRA». Ця новинка рятувальної справи оснащена за останнім словом науки і техніки та дасть змогу значно покращити можливості рятувати людей із багатоповерхівок. Автомобіль оснащений спеціальним ліфтом та за своїми технічними характеристиками здатен підіймати особовий склад та пожежно-технічне озброєння на висоту до 60 м. Така машина вкрай необхідна у Хмельницькому, адже місто стрімко розбудовується, з’являється безліч висотних будинків, тому рятувальники зобов’язані мати на озброєнні спеціальну техніку, яка відповідає вимогам сьогодення. Крім того, з початку року автопарк області поповнився на 17 одиниць техніки: екскаватором-планувальником «АНТЕЙ», спеціальним автомобілем для перевезення вибухонебезпечних речовин із гідрокраном для аварійно-рятувального загону спецпризначення, трьома пожежними автомобілями першої допомоги для Летичівського, Дунаєвецького райвідділів та Хмельницького міського управління, пожежною автоцистерною для Чемеровецького, Волочиського, Славутського, Старокостянтинівського, Красилівського райвідділів, Хмельницького, Кам’янець-Подільського міських управлінь та ЗДПО-1 м. Нетішин, автомобілем газодимозахисної служби для СДПЧ-2 Хмельницького та пожежним аварійно-рятувальним автомобілем для міста Славути.

Кор.: Місто є місто. А що робиться у віддалених селах?
А.М.: З метою забезпечення пожежної безпеки сільських населених пунктів області, де відсутні оперативно-рятувальні підрозділи, створено і функціонує 95 місцевих пожежних команд. З початку року підрозділами МПО самостійно ліквідовано більше 100 пожеж.
Кор.: Чи забезпечені Ваші працівники житлом? Які у них умови несення служби?
А.М.: 27 січня 2009 року 48 співробітників МНС Хмельницького гарнізону, які потребували покращення житлових умов, у святковій обстановці отримали довгоочікувані ключі від квартир, серед них – 20 рятівників аварійно-рятувального загону, 20 вогнеборців Хмельницького міського управління та 8 працівників апарату Головного управління МНС області. За останні 10 років в області для особового складу збудовано та введено в експлуатацію 4 житлових будинки на 46 квартир, загальною площею на 3000 кв. м. На цьому керівництво Головного управління МНС не ставить крапку. До Дня рятівника шість квартир отримають рятувальники Городоцького району. Закінчується будівництво 80-ти квартирного житлового будинку по вул. Героїв Чорнобиля, 1/1, отримано державний акт на право постійного користування земельною ділянкою під будівництво 12-ти квартирного житлового будинку в м. Шепетівка по вул. Київській, 2-а. Тривають пошуки достойного інвестора.
Згідно рішення п’ятої сесії Хмельницької міськради від 06.12.2006 року №15 «Про розташування пожежного депо по вул. Озерній, 20/1, що в м. Хмельницькому» розпочато будівництво пожежної частини на 4 виїзди.

Кор.: Що б Ви хотіли побажати всім, хто був причетний до Вашої служби та зараз працює в лавах МНС?
А.М.: Користуючись нагодою хочу щиросердечне привітати всіх тих, хто причетний до професії рятувальника з нагоди нашого професійного свята – Дня рятівника, побажати всім щастя, здоров’я, добра і якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у ваших родинах! Впевнений, що всі ми з честю і гідністю будемо й надалі нести високе звання цивільного захисника, примножувати набуті кращі традиції, докладати максимум зусиль для подальшого вдосконалення в своїй майстерності, служіння людям, Україні під благородним девізом: «Запобігти. Врятувати. Допомогти».
Зі святом Вас, шановні колеги!

Наш кор.
 

Автор: Информационная служба “Моей газеты+”