https://moyagazeta.com/

Хмельницький відзначив 100 літній ювілей першого централізованого водопостачання

Урочистості з нагоди цієї ювілейної дати відбулися 29 грудня в приміщенні міського комунального підприємства “Хмельницькводоканал”. Це підприємство впродовж всього вікового періоду забезпечує наше місто централізованим водопостачанням і поправу вважає 1909 рік датою свого заснування. Участь в урочистих зборах взяли міський голова Сергій Мельник, його перший заступник, який координує цей напрямок роботи, Олександр Вінніков, численні партнери та друзі “Хмельницькводоканалу”.

З вітальним словом до колективу підприємства-ювіляра звернувся його директор Олексій Іванов. Він нагадав присутнім, про основні віхи становлення та розвитку підприємства. (З докладною історією міського комунального підприємства “Хмельницькводоканал” можна ознайомитись на офіційному сайті МКП “Хмельницькводоканал” http://www.water.km.ua).
Особливу увагу в своєму виступі керівник звернув на сучасний стан підприємства, досягненнях останніх років та питання, які іще належить вирішити.

Так впродовж 2004-2009 років підприємство за підтримки міської влади зробило значний крок вперед у питаннях механізації і автоматизації виконуваних робіт: придбано 2 електростанції, автомобіль КЕО для каналізаційних мереж, 2 екскаватора, введено в експлуатацію пересувну хлораторну установку. Закуплено установку для механічної прочистки самоплинних каналізаційних мереж і колекторів. Створено лабораторію з діагностики насосного обладнання, пошуку пошкоджень підземних комунікацій. Для ГКНС придбано 2-а насосних агрегата СД-2400/75 з високовольтним синхронним електродвигуном. Завершено будівництво напірного каналізаційного колектора на вул.Північній.

Придбано 22 одиниці автотракторної техніки, 7-автомобілів ЖАК, 2 автомобілі ГАЗЕЛЬ, автобус, 2 самоскиди, 3 екскаватори.
На ВНС-10 збудовано нову артсвердловину. Виведені з експлуатації енергоємні, затратні котельні з застарілими котлами і введені побутові котли. Виконано реконструкцію і капітальний ремонт приміщень водонасосних станцій ГКНС, одного первинного і вторинного відстійників на КОС-2, капітальний ремонт на КОС-1, АДС, Чернелівки ВНС-10 та багато іншого.

Для забезпечення обліку води встановлено сучасні ультразвукові прилади обліку води по ВНС-9, ГКНС.
Силами фахівців підприємства виготовлено два апарата для відключення боржників від наших послуг, без заходу до помешкання боржника, укомплектовано 2 машини по відключенню.
За цей період майже вдвічі зменшено споживання електроенергії за рахунок технічних, організаційних та інших заходів, але на жаль ця економія з’їдається постійним підвищенням тарифів на електроенергію.
Для покращення технічного стану за власні кошти проведено модернізацію і заміну насосних агрегатів на свердловинах Чернелівського водозабору.

Переведено знезараження питної води на всіх діючих водопровідних насосних станціях міста з рідкого хлору гіпохлоритнатрію, що знімає небезпеку на об’єктах водопровідного господарства.
З метою покращення якості послуг запровадження цілодобове водопостачання води для 8-ми житлових будинків на Львівському шосе за рахунок встановлення автоматизованої підкачаної насосної станції. Виконано модернізацію схеми подачі та розподілу води Східного та Північного мікрорайонів міста. На ці заходи підприємство щороку направляє 2-3 млн.грн. власних коштів.

За рахунок впровадження організаційних економічно-фінансових і технічних заходів підприємству вдалося ліквідувати заборгованість за спожиту електроенергію в сумі 6,3 млн.грн. і продовжувати своєчасно розраховуватись за її споживання. Впродовж останніх років не допускати заборгованість із сплати податків обов’язкових платежів, до пенсійного фонду і своєчасно проводити виплату заробітної плати.

Сьогодні вода видобувається з 5-ти міських водозаборів і окремо Чернелівського водозабору. На водозаборах розташовано – 80 артезіанських свердловин і – 9 ВНС другого підйому.
Загальна довжина міських мереж водопостачання складає – 516 км та 321,1 км каналізаційних мереж, – 19 КНС, 2 майданчика очисних споруд каналізації, 39 трансформаторних підстанцій та 150 км електромереж.
На підприємстві працює 934 кваліфікованих спеціалістів, серед них 110 чоловік які працюють на підприємстві більше 25 років та 320 чоловік більше 15 років.

Завершуючи свій виступ Олексій Іванов привітав працівників підприємства із поважним ювілеєм, висловив подяку за самовіддану працю, яка допомагає розбудовувати водопровідно-каналізаційне господарство в місті Хмельницькому, побажав нових здобутків та процвітання підприємству.

Від Хмельницької міської ради, її виконавчого комітету працівників однієї з провідних галузей вітчизняної економіки з нагоди 100-річчя з дня створення підприємства привітав міський голова Сергій Мельник. Він відзначив, що роль водопостачання в забезпеченні життєдіяльності міста Хмельницького, сталому функціонуванні його комунального господарства, промислових підприємств, задоволенні побутових потреб людей з кожним роком зростає. Міський голова відзначив, що питання, пов’язані з водопостачанням міста, є одними з ключових проблем забезпечення його життєдіяльності.

Головними досягненнями підприємства міський голова назвав такі: за рахунок технічно-організаційних заходів майже вдвічі зменшено споживання електроенергії; вперше на Україні переведено знезараження питної води на всіх діючих водопровідних насосних станціях міста з рідкого хлору на гіпохлорид натрію, що знімає небезпеку на об’єктах водопровідного господарства; якість нашої води найкраща серед аналогічних підприємств України; “Хмельницькводоканал” забезпечує цілодобове постачання води в місті; перші серед комунальних підприємств почали виконувати сторонні замовлення, за 2008 рік доходи склали 1,5 млн грн., в поточному році – 500 тис.грн.

Віддаючи шану сьогоднішнім досягненням міський голова висловив впевненість у високому потенціалі підприємства, його здатності розвивати галузь і задовольняти зростаючі потреби нашого міста.
Сергій Іванович запевнив колектив підприємства, що міська влада і надалі робитиме все від неї залежне для активного розвитку підприємства, вирішенню його проблем.

Кращих працівників міського комунального підприємства “Хмельницькводоканал” за сумлінну та плідну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у забезпечення надання послуг водопостачання та водовідведення жителям, підприємствам, установам і організаціям міста та з нагоди 100-річчя з початку централізованого водопостачання міста Хмельницького міський голова відзначив Почесними грамотами та вручив їм цінні подарунки.
Колектив підприємства у подарунок від влади міста отримав комп’ютер.
 

Автор: УВІП