https://moyagazeta.com/

Василь Ядуха: Двері облдержадміністрації завжди відкриті для будь-якого журналіста, незалежно від його політичних уподобань та видання

Приводом для проведення зустрічі стала заява хмельницьких журналістів про утиски свободи, яка з`явилася після прес-конференції Василя Ядухи.
« Журналісти, преса – це той осередок людей, дякуючи якому працює влада, знає всі негаразди в суспільстві», – зазначив у своєму зверненні до журналістів Олег Кошелєв. Він наголосив на тому, що Президента України Віктора Януковича визнає Європа, і на Саміті ЄС, що відбувся нещодавно у Брюсселі, підтримали його прагнення до свободи слова і вільної преси. Олег Ігорович зауважив на тому, що ніхто ніколи не має ніякого права тиснути на журналістів: « Це основа, відтак – ні Президент, ні Адміністрація Президента, ні адміністрація вашої області не буде цього робити ».

Василь Ядуха, звертаючись до представників ЗМІ, висловив переконання, що сьогоднішня зустріч, акції протесту, що відбуваються на майдані, вільна журналістика, яка сьогодні є в області – це прояв абсолютної демократії. « Я переконаний, те, що виникло на прес-конференції – абсолютне і випадкове непорозуміння. У мене немає будь-яких претензій до жодного журналіста. Я сто разів казав про те, що можете критикувати Ядуху і закликав до єдиного – працювати на авторитет нашої рідної Хмельниччини», – наголосив Василь Степанович. Він висловив готовність підтримувати дії журналістів, які спрямовані на вирішення проблем області. Ефективність такої співпраці, переконаний очільник краю, вже доведено – переважна більшість проблем, які розкривалися на шпальтах газет, в інформаційних сюжетах, влада вирішила.

« Як керівник області, виконуючи доручення Президента, я зобов`язаний забезпечити дотримання свободи слова, демократичних принципів на території області. Не допустити ні в якому разі тиску правоохоронців на ЗМІ, фізичного тиску на журналістів, побиття, погроз, переслідувань чи знищення апаратури, припинення діяльності засобів масової інформації, так званих «темників», замовчування незручних тем, втручання в редакційну політику, заборони друку чи видачі матеріалів в ефір, звільнення з роботи або обмеження доступу до інформації. Таких дій на території області немає, і я переконаний ніколи не буде», – заявив Василь Степанович і додав, що двері облдержадміністрації завжди відкриті для будь-якого журналіста, незалежно від його політичних уподобань і видання.

Зустріч з журналістами мала формат діалогу, і кожен з присутніх за бажанням висловлював свої думки з приводу свободи слова, пропонував власні конструктивні погляди щодо подальшої співпраці ЗМІ з владою. В ході обговорення Олег Кошелєв виступив із пропозицією створити в області громадську раду із числа представників ЗМІ, яка сприятиме взаєморозумінню у стосунках органів виконавчої влади з журналістами. Олег Ігорович запропонував підібрати склад такої структури присутнім представникам мас-медіа.
Василь Степанович подякував журналістам за участь у засіданні круглого столу, за конструктивну критику, закликав усіх до тісної співпраці задля того, щоб Хмельниччина розбудовувалася, були високими показники розвитку краю, а люди жили краще і пишалися тим, що проживають саме на теренах своєї процвітаючої малої Батьківщини.

Нагадаємо, що зустріч відбулася через публічну заяву хмельницьких журналістів про утиски свободи. Заяву спровокували деякі висловлювання Василя Ядухи на прес-конференції щодо результатів обласних виборів.

Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація