https://moyagazeta.com/

Лікуємо водою, гряззю, глиною…

В.В.: 4 потужних лікувальних фактори нашого санаторію – ось ті 4 основні кити, на яких стоять «Медобори». Перший і, можливо, найголовніший, – сірководнева вода по типу Мацестінської, концентрацією 80 мл на літр із власної свердловини.

Кор.: Як вона використовується?
В.В.: По-різному: найперше, ми робимо з неї лікувальні сірково-водневі ванни, по-друге, використовуємо для гінекологічних зрошувань, тому що ця вода має бактерицидну дію, протизапальну та ін. По-третє, вона застосовується для розведення другого потужного фактору – нашого лікувального сульфідного гідрокарбонатного торфоболота. Ми розводимо його не прісною водою, а сірководневою, яку отримуємо, як вже говорилося, із власної свердловини. Торфоболото у нас застосовується при загальній аплікації на все тіло, якщо, звичайно, у пацієнтів немає ніяких протипоказань.

Кор.: А які це протипоказання?
В.В.: Це можуть бути захворювання серцево-судинної системи, гіпертонії, порушення серцевого ритму різних типів. Якщо десь в організмі присутні новоутворення, хай навіть доброякісні, також не рекомендується робити торфоболотні аплікації на все тіло, тому що при цьому у внутрішніх органах підвищується обмін речовин. Якщо організм здоровий – це все лише на користь. Але якщо присутнє патологічне новоутворення, подібна процедура може спричинити його подальший ріст. У таких випадках ми застосовуємо болото локально. Воно знаходиться в окремих мішечках, тому його можна накладати на певну ділянку тіла, наприклад, на суглоби.

Кор.: І як називається ця процедура?
В.В.: Гальванове болото, або, якщо бути точним, електрофоретичні аплікації гідрокарбонатною торфогряззю. Електрофоретичні тому, що через мішечок пропускається електричний струм за допомогою спеціального апарату для гальванізації, який має назву «Потік». Електричне поле сприяє глибшому проникненню мінералів з болота до тканин людського тіла.
Третій потужний фактор – друга наша скважина із натрійхлоридною водою по типу Моршинської. Її концентрація – 54 мл. на літр. Ця вода використовується у п’яти видах лікування:
ми даємо її до бювету пити хворим; вона, в основному, застосовується на лікування шлунково-кишкового тракту;
робимо з неї лікувальні ванни;
робимо з неї кишкові зрошення;
робимо гінекологічні зрошення.
Вона є базовою для нашої нетрадиційної ванни – пивної. Пивна ванна робиться на основі натрійхлоридної природної води, а потім туди додається живе нефільтроване пиво.

Кор.: Як діє живе пиво на організм людини?
В.В.: Подібне пиво збагачене вітамінами групи В. Вони зміцнюють імунітет людини, дають косметологічний ефект на шкіру тіла, омолоджують її, покращують обмін речовин в усіх органах і тканинах, тим самим відновлюючи внутрішні органи. Крім того, на людину діють позитивні фактори натрійхлоридної води. Вона йодобромна, а це лікує щитовидну залозу та нервову систему загалом, тому що вода має заспокійливі властивості. Також вона допомагає при захворюваннях шкіри, таких як дерматити, порушеннях обміну речовин та ендокринної системи: ожиріння, целюліти, цукровий діабет та інше. Ну і, звичайно, пивну ванну ми застосовуємо при захворюваннях серцево-судинної системи – судинних неврозах, гіпертонії та ін. Отакі основні функції пивної ванни. Пиво в основному використовується для лікування захворювань органів травлення – гастритів, особливо гіпоацидні.

Кор.: За рахунок чого?
В.В.: За допомогою живого нефільтрованого пива стимулюється вироблення ферментів та соляної кислоти клітинами шлунку. Гіпоацидність – це недостатність соляної кислоти. Живе пиво її стимулює, стимулює вироблення і стимулює перистальтику шлунку. Тому починається активна перистальтика з покращенням вироблення шлункових ферментів. Адже не лише підшлункова виробляє ферменти, а й шлунок має свої клітини. Також ми робимо пиво-медові укутування. При цьому на організм діє гідрофільна тканина, яка змочена розчином пива з медом – літр живого не фільтрованого пива, літр води та 2 столові ложки меду. Температура цього розчину – 25-30 градусів. У цей пиво-медовий розчин змочуємо простирадло, закутуємо у нього пацієнта, потім зверху ще накриваємо ковдрою, а на лоба накладаємо змочену в холодній воді віджату серветку. Тривалість процедури 40-50 хвилин.

Покази до пиво-медових обгортань: ожиріння, ендокринні захворювання та захворювання обміну речовин, захворювання кістково-суглобової системи: подагра, остеохондрози хребта, остеоартрози суглобів, захворювання серцево-судинної сфери, неврологія (неврастенії, нейросекуляторні дистонії, вегето-судинні дистонії). До того ж пиво й мед мають косметологічний ефект на тіло.
Терапевтична дія обгортання: стимуляція мікроциркуляції, стимуляція біосинтезу гормонів, зниження апетиту, що сприяє лікуванню ожиріння; стимуляція синтезу ферментів, які сприяють зниженню ваги пацієнта; підвищення енерговіддачі, (спалювання жиру), стимуляція обміну речовин, лімфодренажна дія, детоксична, антиоксидантна, імуностимулююча дія, усунення депресивних станів, усунення набряків, стимуляція перистальтики кишечника, зменшення локальних жирових відкладень, підвищення пружності тіла та багато іншого.

І наш четвертий потужний лікувальний фактор – голуба глина, з якої робляться аплікації. Подібна процедура зветься болюсотерапією. У такій глині фактично захована уся таблиця Мендєлєєва.

Кор.: Звідки ж ця глина?
В.В.: Наша. Ми біля санаторію спускали став, щоб його очистити, зняли верхій шар намулу – і знайшли родовище голубої глини! Тут усе наше, нічого привозного немає. Саме тому в цій місцевості і побудували санаторій.
Отже, ще раз назву наші чотири «кити»:
1. Торфогрязі;
2. Голуба глина;
3. Натрійхлоридна вода;
4. Сірководнева вода.

Кор.: Як ця глина діє на організм? Від неї, зрозуміло, не лише косметичний ефект?
В.В.: Ні, звичайно. За її допомогою лікуються, по-перше, захворювання опору та руху. Це найголовніше. Друге – неврологія: ті самі радикуліти, брахіоплексіти, люмбоішіалгії і т.п. На третьому місці захворювання судинної системи, зокрема, вен. За допомогою глини лікуються варикози, тромбофлебіти, ендартеріїти. До речі, саме мідь та цинк, які надають глині блакитно-зеленоватий колір, допомагають при загоєнні судин.

Якщо болото чи парафіно-озокеритові аплікації ми нагріваємо до 40-45 градусів, то глина має бути кімнатної температури. У тому весь її нюанс, тобто, саме тому вона підходить хворим, яких з певних причин протипоказані теплові процедури: це хворі з серцево-судинними захворюваннями, старечого віку, з новоутвореннями. Ось приклад: жінка приїхала до нас лікувати колінні суглоби. У неї виявили фіброміому матки. Це доброякісна гінекологічна пухлина, але при такому захворюванні теплові процедури не рекомендовані, бо вони спричиняють ріст пухлини. Якщо, наприклад, фіброміома була розміром як плід на четвертому тижні вагітності, то після курсу теплових процедур вона збільшиться до розмірів плоду 5-6 тижнів вагітності.

Саме у таких випадках ми лікуємо хворих за допомогою голубої глини, роблячи слаботеплі аплікації кімнатної температури. Процедура не є тепловою, не є загрузочною. Основна її дія – віддача мінералів плюс бактерицидна дія. Крім того, глина витягує токсини з організму. Отже, негативне вона забирає, а своє позитивне віддає, тобто має універсальний ефект. У склад глини входять цинк, мідь, залізо. До речі, в її формулі є як двохвалентне, так і трьохвалентне залізо, тобто, те, що засвоюється в організмі людини й те, що не засвоюється. Таке залізо лікує анемію. Вона має багато фосфору і кальцію, а це те, що потрібно нашим кісткам і суглобам, допомагаючи при захворюваннях опору та руху. Також у голубій глині багато калію, який покращує роботу серцево-судинної системи.

Кор..: З якого віку можна до вас привозити дітей?
В.В.: Бажано з 6-7-ми років, але, звичайно, це залежить ще й від важкості стану дитини. Для кожної процедури, звісно, свої вікові обмеження, але існують пацієнти, яким це життєво необхідно. Були випадки, коли у нас лікувалися дворічні, навіть годовалі дітки, наприклад, із ДЦП. Звісно, чим раніше почати лікування, тим більше шансів на повне одужання.

Кор.: Звісно, діти – це дуже особливі пацієнти. Ну а, так би мовити, «середньостатистичному» дорослому скільки потрібно прийняти процедур, щоб оздоровити організм?
В.В.: У нас до кожного пацієнта індивідуальний підхід. Якщо використовувати усі чотири природних фактори, про які ми говорили, то середньому пацієнту приблизно потрібно 8-12 процедур на курс лікування. Але кожна людина – індивідуальність, тому лікар шукає золоту середину між тим, що пацієнту можна і тим, що йому не можна, адже є показання і протипоказання. Особисто я завжди жартома хворим кажу, що якщо ми навіть Вам не дуже тут допоможемо, то вже стовідсотково не нашкодимо…
Із нетрадиційних методів ми використовуємо апітерапію (лікування продуктами бджільництва – дихання з вулика та укуси бджіл по певних точках в залежності від діагнозу. Цим займається Чопко Юрій Михайлович), іпотерапію (лікування за допомогою коней, лікар Гавриш Василь Васильович). В іпотерапії використовуються три основні ефекти: психоемоційна дія на організм, антистресова дія, та ефект психоемоційного покращення. Людина сідає на коня, починає скакати…

Кор.: І це вже лікує?
В.В.: Так, це вже лікує. По-друге, досліджено, що при верховій їзді задіяні майже всі групи (80-90 %) м’язів людини. Іпотерапія – це вправи під наглядом лікаря. Індивідуально, під діагноз, лікар вибирає комплекс вправ для кожного пацієнта, він присутній на процедурі, сам коригує ці вправи, показує, а пацієнт виконує. В основному її використовують при дитячому церебральному паралічу (ДЦП), захворюваннях кістково-м’язевої системи, сколіозах, лордозах, кіфозах, навіть лікують статеву сферу. Справа у тому що у чоловіків при їзді на коні відбувається непрямий масаж передміхурової залози, простати і т.д. Коли кінь рухається, то вершник чи вершниця, щоб утриматися на ньому, мають «тримати» м’язи, тим самим змушуючи їх працювати. Їдучи верхи, людина, навіть коли вона не може сидіти, а лише лежати, одержує своєрідний масаж, внаслідок якого відновлюються втрачені повністю або частково зв’язки центральної та периферичної нервової систем. Оскільки процес лікування відбувається на свіжому повітрі, то пацієнт одержує ще й своєрідну кліматотерапію плюс позитивні емоції. Звісно, кваліфіковані інструктори, спеціально навчені коні, відповідна амуніція – задоволення не з дешевих. Тому застосовують іпотерапію під час літнього періоду, коли сюди приїжджає найбільша кількість хворих.

Кор..: Розкажіть, будь ласка, про вашу славнозвісну «бочку». Що це за процедура?
В.В.: «Бочка» – це суха вуглекисла ванна, яка має дві дії. По-перше, – тепловий ефект, по типу сауни, парових барокамер. Людина пітніє, тим самим прибирається надлишкова вага, лікується целюліт. Також з потом виходять всі шкідливі шлаки, токсини, солі, які знаходяться в суглобо-кістковій системі. Ця теплова процедура розширює бронхи та покращує дихання, тобто, показом до цієї процедури є бронхіальна астма, хронічні бронхіти, реабілітаційний період після запалення легень. Тепловий ефект також сприяє розширенню судин, тому вона корисна гіпертонікам, у яких після процедури знижується артеріальний тиск.

Друга дія бочки – подача вуглекислоти – газу СО2. Просто кажучи, це є стимулятивна дія вироблення кисню організмом. Коли тіло людини знаходиться в середовищі надмірного концентрованого вуглекислого газу, і в крові завелика його кількість, мозок людини це відчуває й дає команду організму посилено виробляти кисень, який, як відомо, є основним переносником енергії та поживних речовин. Це вже так звана оксидантна терапія – стимуляція вироблення кисню плюс судинна система. Там потрібно окремо зупинитись, тому що вона добре впливає і на покращення тонусу, еластичності судинної стінки, зокрема венозної. Лікуються захворювання вен, артерій, серцева, дихальна, ендокринна, кістково-м’язова системи, суглоби, хребет. Взагалі, будь-яка з наших процедур ефективна при захворюваннях багатьох органів і систем.

– Кор.: То що, у «Медоборах» зовсім не застосовують медикаменти?
– Я переконаний, що організм людини здатний самотужки впоратися з усіма болячками. Ніколи не поспішайте вживати медикаменти (звичайно, я не кажу про критичні ситуації). У санаторії ми майже не застосовуємо «хімію», а лише чинники, подаровані природою. Саме тому лікування й ефективне, бо максимально мобілізує всі сили люди¬ни на боротьбу з хворобою, «навчає» самостійно її долати.