https://moyagazeta.com/

Группа «Метинвест» и сеть «АТБ-Маркет» передали ВСУ две сотни автомобилей (фото)

Витрати на придбання автомобілів, технічне обслуговування й перевезення взяла на себе Група Метінвест. На це було спрямовано приблизно 2 млн доларів. Уся техніка відправиться на передній край, щоб допомагати військовослужбовцям у виконанні бойових завдань.

Автомобили на войне – это расходный материал. Поэтому их нашим бойцам нужно много. Учитывая острую потребность украинской армии в транспортных средствах, группа «Метинвест» и корпорация «АТБ-Маркет» выдели средства и закупили две сотни машин.

Так, группа «Метинвест» приобрела в Европе и доставила в Украину 100 автомобилей разного типа (пикапы, внедорожники и микроавтобусы). Общая стоимость машин вместе с доставкой и ремонтом составила 2 млн долларов. Все они поставлены на учет в ВСУ и распределены между боевыми подразделениями.

Совладельцы корпорации «АТБ-Маркет» Евгений Ермаков и Виктор Карачун также закупили 100 единиц транспортных средств. Они отдали предпочтение новым пикапам Mitsubishi L200. В ближайшее время авто распределят между региональными военными администрациями, подразделениями ВСУ, территориальной обороной и экстренными службами.

Серед ста одиниць техніки – автівки різного типу. Переважно це пікапи, що використовують військові на всіх ділянках фронту для доставлення боєкомплектів та особового складу, евакуації поранених бійців, перевезення продуктів, речей, матеріалів та інших важливих вантажів. Також є повнопривідні джипи й мікроавтобуси. Днями Метінвест передав останню партію з 20 машин. Загалом завдяки допомозі компанії автопарк ЗСУ поповнили 100 автомобілів.

– Автівки для Збройних Сил України ми збирали протягом чотирьох місяців у різних куточках Європи – в Німеччині, Польщі, Італії. Зокрема, цим займалися працівники Метінвесту – хлопці й дівчата, які виїжджали закордон. Там вони шукали машини, організовували їх ремонт і доставлення в Україну, – розповідає Олександр ВОДОВІЗ, керівник проєктного офісу генерального директора Групи Метінвест. – Також дякую співробітникам українського посольства в Польщі, народному депутату Мустафі Найєму та міністру економіки Юлії Свириденко за допомогу та участь у процесі.

Витрати на придбання автомобілів, технічне обслуговування й перевезення взяла на себе Група Метінвест. На це було спрямовано приблизно 2 млн доларів. Уся техніка відправиться на передній край, щоб допомагати військовослужбовцям у виконанні бойових завдань.

– Автомобілі, отримані від Метінвесту, будуть поставлені на облік ЗСУ та розподілені між спеціальними бойовими підрозділами. Частина техніки – легкоброньована, що надасть більшу безпеку особовому складу під час руху в зоні вогневого ураження. Тож завдяки новим машинам наші оборонці будуть захищеними, – зазначив військовослужбовець ЗСУ.   

Всі авто пройшли сервісне обслуговування, тож знаходяться в належному технічному стані

Як розповідають військові, автомобілі на фронті – це розхідний матеріал. Перебуваючи в зоні активних бойових дій, машини часто ламаються або ж знищуються. А без них неможливо вести сучасну маневрену війну. Отримані автомобілі ще фарбуватимуть у тактичні кольори, встановлюватимуть кулемети, а деякі обладнають для гранатометних розрахунків.

– Я думаю, це можна порівняти з міжнародною допомогою навіть на рівні якоїсь невеликої країни. Зараз у всіх на слуху HIMARS і авіація, і це дуже потрібно. Але без таких речей, як транспорт, автомобілі, пікапи, особливо броньовані, ми теж не можемо обійтися. Через велику потребу в машинах підвищеної прохідності на ринку утворився дефіцит, у Європі за ними йде справжня гонитва. Тому нова техніка – це дуже важлива й відчутна допомога для армії, – додав Андрій ЮСОВ, представник пресслужби Головного управління розвідки Міністерства оборони України. – Під час війни наша співпраця з Метінвестом є системною. Окрім автомобілів, раніше ми отримали від компанії сучасну амуніцію, тактичне приладдя. Ми раді, що в цей надскладний час маємо справу з надійним українським бізнесом. 

Підтримка армії – один із важливих напрямків Сталевого Фронту Метінвесту. Від початку повномасштабної війни в Україні компанія спрямувала на допомогу Україні й українцям 1,7 млрд грн.