https://moyagazeta.com/

Вам необхідний масаж!

Якщо додати сюди хронічну втому, психологічний дискомфорт, відразу зрозумієте – Вам необхідний масаж! Саме тому ми й вирішили поспілкуватися з Михайлом Мазепою, якому усього 23 роки, але він вже є досить відомим масажистом хмельницького Aqua центру “Вікторія” .
Кор.: Як відомо, у масажа є багато різновидів…
М.М.: Особисто я спеціалізуюся на лікувальному масажі – вправляємо вивихи, лікуємо хребці, допомагаємо при запаленні сідничого нерву, при пупкових грижах…
Кор.: Ви займаєтеся масажем нещодавно, але, наскільки мені відомо, у Вашій родині вже є ціла лікувальна династія?
М.М.: Так, дійсно, сам працюю усього 2 роки, але масажем у моєму рідному селі Вербівка займалися і бабуся, і мама. Спочатку я просто дивився, потім десь з 12 років став допомагати. До речі, саме тоді й відчув, що, коли роблю масаж, виставляю хребці, то люди майже не відчувають при цьому болю. Можливо, тут ще біотоки з рук додалися, коли ми прогріваємо пацієнтів. У інших лікарів можуть від болю кричати, а у мене – ні. Ось така м’яка методика. Мама, до речі, й дотепер практикує, а бабуся – ні, лише поради дає. Потім пішов до арміі, працював в хірургічному відділенні, і там теж весь час робив масаж.
Кор.: Як відомо у наш час усі ці хвороби хребта та суглобів помолодшали?
М.М.: Так, раніше більшість пацієнтів були середнього віку, а зараз багато молоді. Серед них чимало спортсменів, водіїв, людей із сидячою роботою. Коли людина більшу частину доби сидить, хребці зміщаються та стираються.
Кор.: І що порадите? Який вихід?
М.М.: Приймати масажі – хоча б двічі на рік, восени та навесні. Особливо восени, коли починаються загострення усіх хвороб. Можна займатися плаванням – це теж добре допомагає, розвиває м’язи. Якщо у людини щоденні сильні навантаження на суглоби та хребці – бажано надягати корсет.
Кор.: Ви займаєтеся лише з дорослими, чи з дітьми також?
М.М.: З усіма. У сучасних дітей головна проблема – сколіоз, який найчастіше виникає від неправильного сидіння. Батькі не повинні пускати це „на самотік”, а мусять уважно дивитися на спину дитини, на її лопатки. Вони повинні бути на одному рівні. Якщо одна трохи вище – це вже небезпечно! Тоді треба обов’язково відвести дитину до спеціаліста, а потім самим легенько розробляти, масажувати долонню. Але сколіозом страждають і дорослі. Наприклад, якщо жінка постійно носить важкі сумки на один бік, може початися викрівлення. На жаль, допомогти тут майже неможливо, бо сколіоз добре лікується у дитячому та підлітковому віці, коли хрящі ще не замінилися кісткою.
Кор.: При плоскостопості масаж теж допомагає?
М.М.: Взагалі-то так, але необхідно підключати ортопедичні устілки, дивитися, яка ступінь тяжкості і на протязі десь 3-х місяців проходити курс.
Кор.: Як відомо, на стопі людини є багато лікувальних точок. Чи може людина самостійно собі робити точковий масаж?
М.М.: Можна, якщо знає, як його робити. Тоді треба просто по точкам проходити і розробляти, навіть сидячи перед телевізором.
Кор.: Коли ще допомагає масаж? При спортивних травмах?
М.М.: Якщо, наприклад, травмований меніск коліна, масаж допоможе навіть краще, ніж інши засоби лікування, особливо хірургічні. Багато хто з хірургів, коли меніск вискакує, одразу його видаляють. А навіщо? Можна ж просто вправити… Навіть коли у коліні накопичується рідина, можна розробляти, масажувати, і вона буде виходити.
Кор.: Що Ви порадите людям, які мало рухаються, але не від того, що не хочуть, а тому що не можуть? Наприклад, інвалідам? Як себе підтримувати, сидячи вдома?
М.М.: Звичайно, краще займатися зі спеціалістом, але й самому можна розробляти, давати невеличке навантаження. Добре, якщо людина може плавати – це завжди допомагає!
Кор.: У Вас є якійсь плани на майбутнє?
М.М.: Звісно, розвивати й надалі майстерність, продовжуючи вчитися у своїх мами та бабусі!

Спілкувалась Людмила Луніна