https://moyagazeta.com/

Державною екологічною інспекцією в Хмельницькій області складено 190 протоколів про адміністративне правопорушення

За результатами перевірок складено 190 протоколів про адміністративне правопорушення (з них 122 протоколи – промислові відходи та 68 –побутові), притягнуто до адміністративної відповідальності 138 посадових осіб та фізичних осіб.
Загальна сума накладених штрафів склала 32,283 тис. грн.

Як повідомив Моїй газеті+ начальник інспекції Гуменюк В.В., у ході перевірок були виявлені порушення у сфері поводження з відходами на більшості підприємств з числа перевірених. Основними з них були розміщення, складування промислових відходів без відповідного дозволу, що видається Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області, відсутність технічних паспортів на відходи, не ведення та порушення правил ведення первинного обліку відходів у відповідності до типової форми №1-ВТ, змішування відходів, порушення правил утилізації відходів, проведення інвентаризації без врахування матеріально-сировинного балансу.

В ході планових перевірок додержання вимог природоохоронного законодавства Інспекцією було
перевірено 9 місць видалення побутових відходів.
Відповідні перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства свідчать про численні порушення у сфері поводження з твердими побутовими відходами при здійсненні операцій щодо складування, розміщення, зберігання останніх, як на полігонах ТПВ у містах області, так і на територіях селищних та сільських рад.

Основними порушеннями, що були виявлені під час проведення перевірок полігонів та сміттєзвалищ твердих побутових відходів були: безсистемне складування та захоронення – без використання карт, не здійснення контролю ступеню пошарового ущільнення відходів, в переважній більшості не здійснюється пошарова ізоляція ґрунтом, а у випадках експлуатації сміттєзвалищ не здійснюється взагалі, не ведення обліку відходів, відсутність дезбар’єрів, приймання на полігони промислових відходів тощо.

Інспекцією систематично здійснюється перевірки щодо виявлення несанкціонованих звалищ твердих побутових відходів.
За станом на 01.12.2009 року на території Хмельницької області накопичено 589,3 тонн непридатних, заборонених до використання ХЗЗР, які становлять групу небезпечних відходів, з них 550,7 тонн у твердому стані та 38,57 тонн у рідкому стані.

За результатами перевірок додержання вимог природоохоронного законодавства, а також за даними інвентаризації встановлено, що переважна більшість останніх зберігається в зруйнованих або напівзруйнованих складських приміщеннях, тара або відсутня, або досить пошкоджена, а самі ХЗЗР розміщуються хаотично, в більшості випадків вхід до складських приміщень відкритий як для людей так і для тварин.
Такі порушення виявлені у Хмельницькому, Волочиському, Деражнянському, Білогірському, Ярмолинецькому районах тощо.