https://moyagazeta.com/

Do you speak English, або декілька слів про навчання за кордоном

Презентацію провела координатор програм IREX (Рада міжнародних досліджень та обмінів) в Україні Ірина Мірошниченко. Слід зауважити, що це далеко не єдині програми, в яких наші студенти та викладачі приймають активну участь, адже співпраця університету з навчальними закладами інших країн орієнтована на навчання студентів, підготовку наукових кадрів, проведення науково-дослідних робіт. Останнім часом зростає кількість викладачів, науковців та студентів університету, які беруть участь у програмах, що фінансуються Німецькою службою академічних обмінів «ДААД», Фондом ім. Фулбрайта, Посольством США в Україні, а також Міжнародною радою з академічних обмінів «АЙРЕКС».

Грантові програми навчання та стажування за кордоном викликають значний інтерес у студентської молоді, адже вони, окрім навчання, дають можливість пізнати культуру тієї чи іншої країни, її звичаї та традиції, а також вдосконалити знання з іноземної мови. Тому не дивно, що студенти ХНУ проявили неабияку зацікавленість, захоплення і активність під час презентаційного виступу пані Мірошниченко. Було багато запитань, але всі вони, в основному, стосувались одного – умов проживання та участі у програмах UGRAD та MUSKIE.

Програма обміну (UGRAD) розрахована на студентів вищих навчальних закладів перших — третіх курсів ВНЗ України і надає можливість навчатися протягом академічного року в одному із університетів чи коледжів США. Студенти-учасники відвідують заняття протягом року, стажуються протягом другого семестру навчання, беруть активну участь у не менш як 20 годинах волонтерської праці в тому місті, де мешкатимуть. UGRAD фінансує дорожні витрати, забезпечує отримання візи, медичне страхування, плату за навчання та обов’язкові студентські внески, харчування та проживання, кошти на дрібні витрати та придбання посібників.

Для студентів, які уже здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра, пропонується програма стипендій ім. Едмунда Маскі, яка розрахована на навчання на рівні магістратури за такими напрямами: освіта, економіка, політика, управління в бізнесі, журналістика та ін. Переможці програми навчаються в університетах США від одного до двох років. Учасники не мають права самостійно обирати вищий навчальний заклад, займатися будь-якою дослідницькою діяльністю і повинні відповідати академічним вимогам ВНЗ США.
Широкі можливості, які відкриває для студентської молоді освітня система ХХІ століття, створюють сприятливе середовище для здобуття знань, досвіду, спілкування з представниками різних народів. Незважаючи на те, що студенти, які їдуть за кордон, часто стикаються з такими явищами, як «культурний шок» і «мовний бар’єр», вони досить швидко адаптуються до нових умов, адже навчатися безкоштовно у провідних університетах США не завжди можуть навіть американці – корінні жителі, тому можливістю, яку відкривають для нас грантові програми, не можна нехтувати.

Знання та досвід, здобуті викладачами і студентами під час стажування та навчання за кордоном, використовуються для покращення навчального процесу в університеті.

Автор: Аліна Ромко, Людмила Коваль,
відділ зв’язків з громадськістю ХНУ