https://moyagazeta.com/

Ігри в монополію закінчилися

Юрисдикція Антимонопольного комітету поширюється на всі галузі економіки та суспільно-гуманітарні відносини.
Кожне наше рішення – це юридичний акт, який згідно з процесуальним законодавством ухвалюється колегіально – на засіданнях адміністративної колегії – після заслуховування висновків слідчої групи.

Головне завдання Антимонопольного комітету України – не добиватися застосування кримінально максимальних штрафів, а врегулювати ситуацію в інтересах жителів області. Не перетворити Комітет в каральний орган.
Тому нікому не радимо вести нечесну гру з Антимонопольним комітетом, який де-факто вже давно став правоохоронним органом. Працівники Комітету при виконанні службових обов’язків є представниками державної влади і їх особисті та майнові права охороняються законом нарівні з працівниками правоохоронних органів. Вони мають повноваження безперешкодно зайти у будь-яку організацію чи підприємство, вилучити, при необхідності, чи накласти арешт на будь-яку інформацію чи майно.
Якщо окремі монополісти мають мільярдний оборот, то Комітет має повноваження накласти штраф за виявлені порушення в 100 мільйонів гривень (до 10 відсотків доходу суб’єкта господарювання від реалізації продукції за останній звітний рік).

Планується введення кримінальної відповідальності за картелі – таємні змови між підприємствами. Це особливо актуальним є сьогодні на товарних ринках нафтопродуктів, молочних, цукрових, транспорту, зв’язку, ліків тощо. Передбачається покарання до 6 років позбавлення волі. І це світова практика боротьби з таємними змовами, адже чому навіть за невелику крадіжку людину кидають за грати, а коли йдеться про мільйони гривень, отриманих недобросовісними підприємцями з кишені наших громадян, відповідальність обмежується штрафами?

Ми будемо вимагати від усіх суб’єктів економічної діяльності лише одного – економічно обґрунтованих цін.
Сьогодні українське суспільство, кожна родина мають бути захищені. Саме в такий період державні відомства повинні працювати як ніколи відповідально і професійно.
Ми поставили перед собою завдання – жити тими проблемами, з якими щоденно зіштовхуються наші земляки. І вирішувати їх.
Чесним підприємцям завжди буде приємно співпрацювати з Антимонопольним комітетом, а недобросовісним прийдеться робити «прививку от жадности».

Ділова репутація підприємств повинна бути дорожча будь-яких штрафів.
На сьогоднішній день Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України з метою недопущення зловживання монопольним (домінуючим) становищем, недобросовісної конкуренції, антиконкурентних узгоджених дій порушує справи і проводить збір та аналіз доказів на товарних ринках нафтопродуктів, хліба та хлібопродуктів, молока, цукру, ліків, будівельних матеріалів, житлово-комунальних послуг, кабельного телебачення, освітянських послуг, рекламних послуг, готельних та туристичних послуг тощо.

Звертаємося до жителів Хмельницької області, фізичних та юридичних осіб, які щоденно зустрічаються з фактами порушення антимонопольного законодавства, повідомляти про них з метою наведення загального порядку.
 

Автор: Віталій Олуйко – голова Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Заслужений юрист України