https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому – найнижчі тарифи

Журналісти згаданого інтернет-видання провели відповідний аналіз тарифів на комунальні послуги в обласних центрах України.
І прийшли до висновку – сьогодні найнижчі тарифи в Хмельницькому…

Втім, надамо слово інтернет-виданню “БЛИК”: “в Києві з 1 лютого розцінки на опалювання з лічильником виростуть на 28,9% – зі 184,4 грн. до 237,7 грн. за 1 Гкал; без лічильника – з 2,26 грн. до 2,91 грн. за 1 кв.м. Тариф на гарячу воду, за наявності лічильника, збільшиться на 25% – з 11,75 грн. до 14,68 грн. за 1 кубометр, при його відсутності – з 41,14 грн. до 51,38 грн. за одну людину в місяць. Це відчутно вдарить по бюджету багатьох сімей. Городяни дуже засмучені, що їм доведеться ще тугіше затягнути пояси через жорстокі рішення столичної влади. Але все таки варто визнати, що навіть після підвищення розцінок на тепло і гарячу воду, столичні тарифи будуть далеко не найвищими. А ось середня зарплата у киян все ж таки вище, ніж в інших регіонах – 3617 грн.

“БЛИК” дізнався, скільки коштує тепло і гаряча вода у всіх 24 обласних центрах країни. І виявилось, що ці послуги дешевші, ніж в Києві, тільки в семи містах. Всі ж інші вимушені “відстібати” куди більше, ніж доведеться платити мешканцям столиці. До речі, в деяких містах тарифи на тепло варіюються залежно від сезону. В даному випадку ми брали саме “зимові” розцінки. “Найпекельніша” комуналка в Ужгороді, при тому що там зарплата одна з найкрихітніших – 1918 грн. Найнижчі тарифи опинилися в Хмельницькому, де їх дивом не чіпали аж з 2007 року.

“БЛИК” вирішив дізнатися, в якому ж місті найдорожча комуналка. Для цього ми обчислили умовний коефіцієнт, розділивши розмір середньої зарплати в місті на вартість 1 куб.м гарячої води. Таким чином ми довідалися, скільки кубометрів гарячої води може умовно дозволити собі купити мешканець міста на свою зарплату.

Чим нижче цей коефіцієнт (чим менше кубометрів води), тим дорожче квартплата для городянина.
На прикладі нашої таблиці, куди ми включили десять крупних міст, добре видно, скільки доведеться платити киянам в порівнянні з жителями інших регіонів”: