https://moyagazeta.com/

Українка об'їде навколо світу на мотоциклі

“Я катаюся на мотоциклі близько семи років. Люблю мандрувати не лише Україною, але й закордоном. Побувала у країнах Європи, Близького Сходу, Кавказу. І коли думала, куди вирушити наступного разу, виникла ідея їхати навколо світу. Порадилася з друзями, й так ідея оформилася у конкретний план”, – розповіла Ганна Гречишкіна ВВС Україна .

За словами байкерші, навколосвітню подорож, яка розпочнеться 12 серпня 2013 року, вона присвячує своєму батькові, який завжди підтримував її у захоплені мотомандрівками.

Ганна Гречишкіна є не лише затятою байкершею, але й громадським активістом. Саме тому важливою складовою навколосвітньої подорожі, за її словами, буде соціальна складова.

“Протягом трьох років я є керівником благодійної програми мотоциклістів MotoSave. Ми регулярно відвідуємо дитячі будинки, будинки престарілих, інвалідів. Наша основна мета – це не стільки фінансова допомога, скільки моральна підтримка”, – розповідає вона.

Для дітей, за її словами, важливо спілкуватися з людьми, з яких вони можуть брати приклад.

Ганна Гречишкіна і під час подорожі навколо світу планує зустрічатися з дітьми, громадськими та молодіжними активістами, ВІЛ-інфікованими людьми усього світу. А на основі цікавих історій мріє написати книжку після повернення.

“Назва моєї подорожі I Have a Dream – Я маю мрію. Я хочу розповідати людям, з якими зустрічатимусь, що якщо людина докладатиме зусиль, то все можливо. На своєму прикладі я хочу це довести”, – каже Ганна Гречишкіна.

Подорож наодинці

Маршрут навколосвітньої подорожі на мотоциклі пролягатиме усіма п’ятьма континентами – Євразією, Австралією, Північною та Південною Америкою, Африкою.

Півтора року, а така приблизна тривалість мандрівки, Ганна Гречишкіна подорожуватиме сама.

“У мене не буде супутника чи машини технічної допомоги. Звичайно, у кожній країни будуть контактні особи, які зможуть допомогти за потреби”, – каже вона.

Гречишкіна визнає, маршрут прокладений більш цивілізованими ділянками, але додає, що досвід одиночної подорожі доволі небезпечними країнами у неї є: “Я була в Курдистані, Грузії, Індії. Звичайно, були небезпечні епізоди, однак вдавалося вийти з них щасливо”.

За словами байкерші, тривала подорож вимагає чимало знань, саме тому зараз вона наполегливо готується до неї: вивчає культурні особливості різних країн, ментальність, прийоми самозахисту, надання першої медичної допомоги.

Навколосвітня подорож – річ недешева, визнає мандрівниця. “Приблизно це 3-5 тисяч доларів на місяць. Це все залежатиме від того, де я ночуватиму – в наметі чи готелі, від різних непередбачуваних моментів”, – додає Ганна Гречишкіна.

За її словами, деякі спонсори у подорожі вже є, однак через ціну проекту – відкрита до співпраці з компаніями та людьми.

У подорож Ганна вирушить не на своєму мотоциклі Kavasaki Vulkan 900, на якому їздить уже шість років. Зараз її команда веде переговори з багатьма мотовиробниками, щоб обрати мотоцикл, який не підведе у навколосвітній подорожі.”Це, звичайно, буде туристичний мотоцикл, який пристосований до різних погодних умов”, – додає байкерша.

Для навколосвітньої подорожі Ганни Гречишкіної уже створили спеціальний сайт ihaveadream.com.ua. Окрім того, мандрівниця розповідатиме про свою подорож на своїй сторінці у Facebook та у блозі в спеціалізованому журналі Bike.

“Трохи довша” поїздка

Український мотомандрівник Валерій Кришень, який свого часу теж об’їхав навколо світу на мотоциклі, каже, що мрія Ганни Гречишкіної – цілком здійсненна.

“Це звичайна поїздка, трохи довша, ніж на вихідні. Найскладніше в ній – це сприймати інформацію, не втомлюватися від сприйняття. Моя мандрівка тривала 10 місяців, але я втомився вже на восьмому. Після 8-го місяця я вже не сприймав оточуюче середовище таким гарним, яке воно було насправді: для мене це вже була наступна країна, наступне місто”, – каже пан Кришень.

За його словами, з фізичного боку також будуть певні труднощі, але найважливіше – розпочати, “вкотится” в дорогу. Не буде проблем і з біологічним годинником чи часовими поясами, бо вони змінюватимуться поступово, переконаний мотоцикліст.

Експерт визнає, складнощі можуть бути, зокрема, у мусульманських країнах, де жінка не може з’являтися на вулиці без супроводу чоловіка, ще й на мотоциклі.

“Але я думаю, що Анина комунікабельність допоможе їй вийти з цієї ситуації. Не думаю, що буде якась агресія у її бік. Жінка на мотоциклі сама, тому це буде привід запропонувати їй допомогу”, – переконаний він.

За словами Валерія Кришня, майбутня навколосвітня подорож Ганни Гречишкіної зруйнує багато міфів і принесе багато позитиву для України.

“Поїздка буде дуже знакова для жінок, чоловіки яких дуже хочуть купити мотоцикл, а жінки їм кажуть, що це небезпечно. У чоловіків з’явиться залізний контраргумент. Вони скажуть своїм коханим: “Он Ганна Гречишкіна об’їхала навколо світу і нічого з нею не сталося”.

Лише трьом українцям, разом з Валерієм Кришнем, вдалося здійснити навколосвітню подорож на мотоциклі. Натомість жодна жінка з України, Росії чи іншої країни Східної Європи цього поки що не зробила. У Ганни Гречишкіної є шанс стати першою.

BBC Україна