https://moyagazeta.com/

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

В акції протесту взяли участь 27 тисяч представників профспілок з усіх регіонів держави.
Активну участь у протестній акції в Києві взяли понад 100 представників профспілок Хмельниччини. Зокрема, з усіх міст, районів області, членських організацій, первинних профспілкових осередків. Очолив учасників протестної акції голова Федерації профспілок Геннадій Харьковський.

Мітинг на Майдані Незалежності розпочався о 10 годині ранку. Його відкрив Голова ФПУ, народний депутат України В.Г. Хара. У своєму виступі він, зокрема, відзначив, що держава катастрофічно скочується у прірву фінансово-економічної кризи. Сьогоднішня заборгованість із заробітної плати сягає 1 млрд. гривень, але у найкоротший термін вона може подвоїтись. Люди залишаються наодинці зі своїми проблемами.

Профспілковці вимагали від усіх гілок державної влади, незважаючи на існуючі між ними розбіжності, об’єднатися заради збереження миру та злагоди в державі, розробити комплексні програми щодо збереження і розвитку робочих місць, захисту вітчизняних товаровиробників, передбачити в проекті Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” встановлення з 1 січня 2009 року мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, скасувати постанову Кабінету Міністрів України N939 “Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери” як дискримінаційну, забезпечити безумовне повернення боргів із заробітної плати тощо.

Перед учасниками мітингу виступили представники профспілок промислових підприємств, транспорту, будівельників, агропромислового комплексу, освіти і науки, охорони здоров’я та інших галузей.
Профспілкова делегація на чолі з головою ФПУ В.Г.Хара зустрілася з Прем’єр-міністром України Ю.В.Тимошенко, провела переговори та вручила вимоги Федерації профспілок України. Представники профспілок зустрілися із головою Верховної Ради України В.М.Литвином. У процесі переговорів досягнуто домовленості щодо врахування вимог профспілок при прийнятті Закону України “Про державний бюджет України на 2009 рік” та інших антикризових законів.

В усіх промовах головна увага приділялася необхідності керівникам держави відкинути амбіції та сісти за стіл переговорів заради врятування держави та її незалежності. У разі ігнорування владою вимог профспілок, Федерація організує другий етап акції протесту, значно масштабніший за нинішній.
Учасники Всеукраїнської акції протесту схвалили резолюцію, спрямовану на захист конституційних прав та інтересів трудящих.

Автор: Прес-центр ФП області