https://moyagazeta.com/

ПЕРЕВЕЗЕННЯ У КАМґЯНЦІ – ПОДІЛЬСЬКОМУ

Як встановило Відділення, виконавчий комітет Кам’янець-Подільської міської ради, як організатор пасажирських перевезень, рішенням від 17 травня 2007 року №942 затвердив Умови організації перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування та проведення конкурсу у м. Кам’янець-Подільському, згідно яких запровадив бальну систему оцінювання претендентів на участь у конкурсах на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Згідно з цими Умовами, прохідна кількість набраних балів претендента на участь у конкурсі на пасажирські перевезення повинна складати 50 балів. Перевізник, який сумарно набрав менше як 50 балів, участь у конкурсі не приймає.
Виконавчим комітетом Кам’янець-Подільської міської ради проводиться індивідуальна бальна оцінка кожного претендента, результати якої вносяться до відповідної картки.

Згідно з показниками, визначеними у картці індивідуальної бальної оцінки претендента, позитивним для перевізника є:
– перевізник – переможець конкурсу 2004 року на здійснення перевезень пасажирів… (100 балів);
– робота бригадиром маршруту (20 балів);
– робота заступником бригадира (15 балів);
– одноразова участь у міських заходах (10 балів);
– регулярна участь у міських заходах (20 балів);
– участь у спонсорських заходах (від 10 до 20 балів на один транспортний засіб).

Переможцем конкурсу визнається претендент, який відповідає кваліфікаційним вимогам до пасажирських перевізників за максимальною сумою набраних балів між претендентами по кожному маршруту.
Під час перевірки було встановлено, що при проведенні конкурсу на маршруті №24 „сел. Першотравневе – Пологовий будинок” (18 місць) подало заявку на участь у конкурсі 15 претендентів (27 транспортних засобів), з них 11 транспортних засобів вперше виставляються на конкурсі. За сумою нарахованих балів переможцями визнано тільки тих перевізників, чиї транспортні засоби вже були переможцями конкурсу у 2004 році, лише 2 місця надано перевізникам за результатами жеребкування, які раніше не брали участь у конкурсі.

«Очевидно, що перевізник (претендент), який з 2004 року діє на ринку перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, одразу отримує 100 балів, не зважаючи на інші показники, чим набуває перевагу перед перевізникам, які вперше беруть участь у конкурсі на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, яким для отримання 100 балів необхідно здійснювати такі заходи, як наприклад, регулярно приймати участь у міських та спонсорських заходах (40 балів) та за результатами технічного огляду транспортного засобу отримати не менше 60 балів. Таким чином, виконавчий комітет Кам’янець-Подільської міської ради, встановивши додатково 100 балів перевізникам – переможцям конкурсу у 2004 році, надав їм перевагу і поставив у привілейоване становище стосовно конкурентів, створив дискримінаційні умови для перевізників, які вперше беруть участь у конкурсі. Фактично виконавчий комітет встановив власні умови проведення конкурсу на перевезення пасажирів, які не передбачені законодавством про автомобільний транспорт» – прокоментував ситуацію в.о. голови Відділення Анатолій Кармаліта.
 

Автор: ХМЕЛЬНИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ АМКУ