https://moyagazeta.com/

Як облапошують іммігрантів, і як цьому запобігти

1.”…пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, – караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, – караються виправними роботами на строк до двох років або позбавленням волі на строк до п’яти років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.”
Але, на жаль, і правоохоронні, і значна частина правозахисників знаходяться в полоні стереотипів: жертва расизму іммігрант чи біженець з іншим кольором шкіри, злочинці-скінхеди або вуличні хулігани.
Але, насправді, дискримінація за національною чи расовою ознаками існує в Україні у іншій площині, а жертвами расизму та дискримінації стають самі громадяни України.

Наприклад, у м. Харкові існує ринок “Барабашово”, власником якого є концерн „АВЕК і Ко”. На цьому ринку існує ¦ля 36 тисяч торгівельних місць і лише 25 % цих торгових місць зайняті громадянами України. Інші 75 % цих місць зайняті іноземцями. І це при тому, що кількість підприємців українських громадян, зареєстрованих у Харкові, в десятки разів перевищує кількість іноземних підприємців.
Отже, очевидними є факти того, що керівництво вказаного ринку з невідомих причин провадить відбір осіб за ознаками раси, кольору шкіри, з якими бажає укладати угоди про оренду торгових місць, адже до адміністрації ринку для укладання таких угод звертаються як громадяни України, так і іноземні громадяни.

Можна було б припустити, що адміністрація ринку “Барабашово” протизаконно вимагає та отримує від
підприємців гроші у вигляді так званого “вступного внеску” за право укладання договорів оренди торгових місць, тому не всі громадяни України, особливо підприємців початківців, мають гроші, щоб їх сплатити… Але адміністрація ринку неодноразово запевняла громадськість, в тому числі через засоби масової інформації, що не вимагає ніяких грошей від підприємців за укладання договорів на оренду торгових місць.

Отже, якщо виключити можливості вимагання хабарів, наявним стає факт, що адміністрація ринку “Барабашово” провадить селекцію та відбір підприємців, яким дозволено торгувати на ринку, за ознаками
раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Так, у більшості випадків на цьому ринку дозволяється укладати угоди на оренду торгових місць переважно іноземним підприємцям, а підприємцям громадянам України у більшості випадків відмовляється в укладанні цих договорів. Отже, українських підприємців свідомо ставлять у нерівне становище, порівняно з іноземними підприємцями, дискримінують їх. Ці дії адміністрації є проявами расизму по відношенню до підприємців, які є громадянами України. Такі дії караються за вищевказаною ст. 161 чинного Кримінального Кодексу України.

Більш неприємним є факт того, що почесним головою концерну “АВЕК і Ко” є народний депутат України, відомий правозахисник і меценат – Олександр Борисович Фельдман, президент Українського єврейського
комітету, президент Асоціації національних культурних об’єднань України. Отже, організованою групою службових осіб – посадовцями адміністрації ринку “Барабашово”, Концерну “Авек і Ко” вчиняється обмеження прав українських громадян – підприємців та встановлення привілеїв підприємцям-іноземним громадянам за ознаками раси, кольору шкіри, етнічного походження.

Голова ХОГО «Імміграція Стоп»
С.Удовиченко