https://moyagazeta.com/

Все більше українців невдоволені розвитком ситуації у країні – опитування

Зміни цього чинника обумовлюють динаміку таких важливих показників, як електоральні наміри та споживчі очікування населення. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Частка позитивних оцінок ситуації у країні скоротилася на 27% (з 38% до 11%), водночас частка негативних зросла на 28% (з 35% до 63%).

У червні 2010 року позитивних оцінок напрямку перебігу справ було на 4% більше, ніж негативних; у червні 2011 року негативних оцінок на 52% більше, ніж позитивних.

Протягом минулого політичного сезону поступово зростало невдоволення змінами у країні серед ймовірних виборців “біло-блакитного” політичного напрямку. У червні 2010 року 14% ймовірних виборців цього політичного напрямку негативно оцінювали розвиток справ в країні. У лютому 2011 року таких було 32%, у червні 2011 року — ¬ 42%.

Вперше за рік, серед ймовірних виборців “біло-блакитного” політичного напрямку кількість невдоволених перебігом справ у країні перевищила кількість тих, хто позитивно оцінює зміни (42% проти 31%).

Серед ймовірних виборців партій “помаранчевого” політичного напрямку частка невдоволених перебігом справ у країні збільшилася з червня 2010 року (65%) по лютий 2011 (79%). Проте статистично значущої різниці між розмірами цієї групи у лютому (79%) та червні (78%) виявлено не було.

Серед мешканців макрорегіонів України найстрімкіше зростання невдоволення перебігом справ в країні протягом року спостерігалося у Південному (більш, ніж у двічі: з 23% до 60%) та Східному регіонах (майже у тричі: з 16% до 46%).

Серед мешканців Центрального та Західного регіонів спостерігається збільшення групи незадоволених змінами в країні за рахунок всього спектру варіантів відповідей від негативних та нейтральних оцінок до невизначеності.

У Південному та Східному регіонах спостерігалося зменшення групи задоволених змінами в країні на користь негативних та нейтральних оцінок.

Опитування було проведене протягом 10-20 червня 2011 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Методом інтерв’ю опитано 2040 респондентів, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.
Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.

Довідка. До “біло-блакитного” напряму були включені такі політичні сили: Блок Литвина, Єдиний Центр, Комуністична партія України, Партія регіонів, Політична партія “Сильна Україна”.

До “помаранчевого” напряму були включені такі політичні сили: Політична партія “Громадянська позиція”, Блок Юлії Тимошенко, Політична партія “Фронт змін”, Партія “УДАР” Віталія Кличка, “Народна самооборона”, Народний Рух України, Політична партія “Наша Україна”, Українська народна партія, Політична партія “За Україну!”.

Як повідомляв УНН, згідно результатів соціологічних досліджень оприлюдненних у на початку серпня, українці вважають ситуацію яка склалася в країні важкою, але її можна стерпіти.

Источник: УНН