https://moyagazeta.com/

ЖУРНАЛИСТЫ УЗНАЛИ, КАК ЖИВЕТ “СКРОМНАЯ” УКРАИНСКАЯ СУДЬЯ (ВИДЕО)

Семья судьи Печерского районного суда города Киева Татьяны Ильевой, в кабинете которой 20 октября Национальное антикоррупционное бюро провело обыски, застраивается под Киевом и пользуется дорогими внедорожниками.

К тому же официального соразмерного состояния у семьи судьи нет, сообщает Bihus.Info

Родина судді Печерського райсуду, яку обшукувало НАБУ, звела маєток під Києвом і їздить на дорогих позашляховиках

Родина судді Печерського районного суду Києва Тетяни Ільєвої, у кабінеті якої 20 жовтня НАБУ провело обшуки, розбудовується під Києвом і користується дорогими позашляховиками. До того ж офіційних співмірних статків у родини судді немає. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

Так, у Ільєвої є маєток у Хотянівці на 264 квадратні метри. Поруч з ним добудовують ще один будинок – трохи менший. У декларації судді вказано, що будівництво маєтку коштувало як двокімнатна квартира на околиці Києва – 1,8 млн грн. Але офіційно і цих грошей у судді не було, тож, в момент, коли будівництво вже велося, Ільєва задекларувала спочатку 1 млн грн, а потім ще 1,5 млн у якості нібито подарунків від матері. 

Ільєва-старша живе у Могилів-Подільському і зі слів місцевих мешканців, жінка продає пиріжки на місцевому ринку. Окрім торгівлі матір судді займається фермерством і має у користуванні близько 50 гектарів землі. Але за 10 років ця діяльність офіційно принесла їй трохи більше 20 тисяч доларів.

Земля під будинком, де живе родина судді, також дісталася в якості подарунку. 24 сотки у Хотянівці, які на ринку коштують орієнтовно 2.5 млн грн, Ільєвій нібито подарувала тітка. Остання також мешкає у Могилів-Подільському і за документами займається фермерством і торгівлею. 

Окрім нерухомості родина судді володіє і дорогими автомобілями. Зокрема, на початку листопада суддя купила Range Rover. На сайтах з продажу такі авто коштують від півмільйона гривень. Цікаво, що Range цьогоріч став вже третім автомобілем Ільєвої. До цього суддя їздила на Mercedes G-класу і на BMW X5.

На доньку Ільєвої записаний Land Cruiser 200, вартість якого на ринку стартує з відмітки у півтора мільйони гривень. На момент купівлі машини дівчина тільки закінчила навчання в університеті і співмірних доходів офіційно не мала.

Пояснювати і коментувати походження коштів на дорогу нерухомість, авто і подарунки від матері Ільєва відмовилась.

Нагадаємо, детективи НАБУ прийшли з обшуками до Печерського райсуду через те, що у листопаді 2020-го Ільєва зняла арешт з коштів, які були вилучені у колишнього першого заступника голови правління компанії “Хліб України” Андрія Миханіва. Чоловіка звинувачують у «легалізації злочинних коштів» експрем’єра Павла Лазаренка. Гроші у Миханіва – а це 110 700 євро і 9 300 доларів – вилучили ще у 2018-му. Але аж за два роки до суду звернувся адвокат Дмитро Коноваленко з проханням зняти арешт на користь свого клієнта Андрія Сердюка, який нібито і віддав арештовану суму Миханіву на зберігання. 

Цікаво, що Ільєва взагалі не мала права розглядати питання зняття цього арешту, бо справа Миханіва вже розглядалася по суті. Втім, після рішення Ільєвої гроші очікувано зникли.

На початку року за аналогічною схемою і за участі фактично тих самих осіб було виведено 400 тисяч доларів, арештованих у рамках іншого кримінального провадження. До Агентства з розшуку і менеджменту активів, які зберігали арештоване, звернувся адвокат з рішенням суду про зняття арешту з коштів. Пізніше з’ясувалося, що рішення було підробленим. За даними слідства, у схемі взяли участь ті ж люди (Коноваленко і брат Сердюка), яким Ільєва фактично віддала понад 3 мільйони гривень.

Так, у Ильевой есть имение в Хотяновке на 264 кв. м. рядом с ним достраивают еще один дом – поменьше.

В декларации судьи указано, что строительство имения обошлось как двухкомнатная квартира на окраине Киева – 1,8 млн грн. Но официально и этих денег у судьи не было, поэтому, в момент, когда строительство уже велось, Ильева задекларировала сначала 1 млн грн, а потом еще 1,5 млн в качестве подарков от матери.

Ильева-старшая живет в Могилев-Подольском и, по словам местных жителей, женщина продает пирожки на местном рынке. Кроме торговли мать судьи занимается фермерством и имеет около 50 га земли. Но за 10 лет эта деятельность официально принесла ей чуть больше $20 тыс.

Земля под домом, где живет семья судьи, также досталась в качестве подарка. 24 сотки в Хотяновке, которые на рынке стоят ориентировочно 2.5 млн грн, Ильевой якобы подарила тетя. Последняя также проживает в Могилеве-Подольском и по документам занимается фермерством и торговлей.

Кроме недвижимости семья судьи владеет и дорогими автомобилями. В частности, в начале ноября Ильева купила Range Rover. На сайтах по продаже такие авто стоят от полумиллиона гривен. Интересно, что Range в этом году стал уже третьим автомобилем Ильевой. До этого судья ездила на Mercedes G-класса и BMW X5.

На дочь Ильевой записан Land Cruiser 200, стоимость которого на рынке стартует с отметки в 1,5 млн грн. На момент покупки машины девушка только закончила обучение в университете и сопоставимых доходов официально не имела.

Подготовила: Нина Петрович