https://moyagazeta.com/

Наталія Руда: місцева влада діяла в інтересах приватної структури?

Він у розпорядчому документі посилався на нормативні акти, видані виконавчим комітетом.
Вона каже, що підприємців немає іншого виходу, аніж захищать свої родини, оскільки влада позбавляє їх засобів для існування. (http://moyagazeta.com/news/a-4538.html)

>
Початком конфлікту Руда називає 14 грудня, коли підприємців ринку примусили підписатися під документом, не показуючи власне його зміст. На вимогу одного з підприємців, зміст все ж довелося показати, і тут з’ясувалося: люди підписувалися під наказом директора ринку МКП “Ранковий”, яким забороняється торгівля на частині тротуару, що по вулицях Соборній та Проскурівського підпілля,25. Про зміст наказу підприємці дізналися лише після того, як один з теперішніх голодувальників Ігор Мандрик все ж-таки примусив контролера, який здійснював згідно з наказом місію, показати зміст документа. Цього ж дня підприємці, через відсутність міського голови на робочому місці, звернулися до його заступника, Анатолія Лаврентія. Ані Ірини Ковальчук, ані Володимира Чекмана теж не вдалося застати.

 
Анатолію Лаврентію, на відміну від протестувальинків, вдалося поспілкуватися з мером. Як згодом передав заступник міського голови підприємцям слова Сергія Мельника, то мера цікавило лише одне: торгівці саме на цьому місці йому не потрібні,а заходи, жо яких вдадуться люди, його не цікавлять.
Розповіла Наталія Руда і про документи, які були прийняті щодо тимчасового сектору ринку протягом одинадцяти років. Їх, як виявилося, було декілька. Проте, відмічається характерна риса: чотири рішення в інтересах одного суб’єкта господарювання ХМС “Кооператор” протягом десяти років ,- на це звертає увагу голова профспілки. Проте, цими рішеннями жодним чином не враховувалися інтереси власне підриємців, які здійснювали торгівлю на тротуарі вулиці Проскурівського підпілля – так стверджує голова профспілки. Рішення 2007 року, за яким тимчасовий сектор ринку передавався приватній структурі, Наталія Руда назвала “свавіллям”.”Показуючи копії документів, виданих щодо тимчасового сектору ринку, наталія руда обурюється: “Це доводить те, що влада працює не в інтересах мешканців міста і не для задоволення їх потреб, а в інтересах ХМСТ “Кооператор”.
Наталія Руда зауважує, що в жодному з рішень не йдеться про закриття ринків, а лише про заборону торгівлі. на її думку, такі дії влади спрямовані на те, аби вижити підприємців з ринку.

22 грудня підприємці провели акцію протесту, результатом якої стала резолюція. Її було направлено на адресу міського голови. Проте, від нього відповіді не дочекалися, розглядала листа начальник управління торгівлі Валентина Москалюк. Вона начальник управління запропонувала підприємцями декілька місць для здійснення торгівлі. Проте, жодне з них не влаштувало їх. Ринок “Еверест”, куди мали б перейти люди, взагалі, за словами Н. Рудої,не існує, а на майданчик ЗАТ “Текстиль” наявна лише згода директора підприємства. Припозиції щодо “Евересту” – “перевести з одних шалманів в інші шалмани” та ЗАТ “Текстиль”- “іще ніде нічого не погоджено, а вас вже переводять”, захисниця підприємців називає просто – «знущанням».

Наразі бастувальники звернулися і до органів прокуратури, аби правоохоронці дали оцінку діям посадових осіб Хмельницької міської ради.

24 грудня підприємцями було направлено на адресу міського голови звернення про проведення громадськи слухань, які б мали винайти шляхи вирішення конфлікту. Наталія Руда звертає увагу на те, що підприємці не звертаюсться з проханням залишити їх для здійснення торгівлі саме в алейці, вони мають на меті вирішити конфліктну ситуацію.

Вже кілька днів триває голодування. У понеділок підприємці збираються рушити пішою ходою до столиці, аби відшукувати правди та захисту у вищих посадовців.

Ольга Лисиця для “Моя газета+”