https://moyagazeta.com/

Паломники, які вижили у ДТП під Черніговом, стали на захист засудженого водія (ВІДЕО)

Водія автобусу, в аварії якого загинули 16 російських паломників, засудили до 5,5 років позбавлення волі, йдеться у сюжеті tsn.ua

Автобус “Сканія” із псковськими туристами розбився під Черніговом ще у липні 2012 року. Слухати вирок жоден потерпілий у ДТП так і не приїхав. Однак всі, окрім одного, просили суд не карати кермувальника позбавленням волі.

Володимира Кремкова у п’ятницю, 15 лютого, у автозаці привезли слухати вирок у районний суд Чернігова. У суді Кремков розповів, як двоповерхова “Сканія” опинилася у кюветі.

У момент, коли він відволікся від дороги та глянув на навігатор, автобус підрізав білий легковик. Водій зробив кілька маневрів, щоб уникнути зіткнення, але “Сканія” від цього стала некерованою.

Автобус почало розгойдувати. Намагаючись вивернути автобус, почав вивертати кермо вправо, вліво, але безуспішно, оскільки виїхав на зустрічну смугу, на узбіччя та з’їхав у кювет.

Потерпілі з жахом пригадували момент падіння. І хоча всі в дорозі міцно спали і не бачили білого легковика, одразу почали захищати кермувальника та просили не карати його позбавленням волі.

Слова водія могли би підкріпити дані з реєстратора. Але чомусь того самого ранку він не встановив відеокамери.

Від будь-яких претензій до Кремкова відмовились усі потерпілі, крім одного, який втратив в аварії доньку та матір.

Суд визнав російського кермувальника винним у скоєнні ДТП на території України. Його покарали на 5 років і 6 місяців позбавлення волі.

Родичі Кремкова, які приїхали на вирок із Псковської області на п’ятьох автомобілях, пообіцяли на цьому не зупинятися та повернути Володимира у родину. Однак невдоволена прокуратура. яка просила Кремкову 10 років, вже готує позов до апеляції.

“Враховуючи тяжкість скоєного злочину, наслідки ДТП та особу засудженого, вважаю, що дуже м’яка міра покарання. На рішення суду буде подана апеляція”, – заявив державний обвинувач Євген Шимко.

Водію, ймовірно, доведеться ще заплатити за лікування травмованих паломників в українських лікарнях, адже страхова компанія покрила лише витрати на території Росії.