https://moyagazeta.com/

Торгівці “стометрівки”: “громадські слухання допоможуть!” ?

Протягом уже тривалого часу близько півтори сотні представників “самозайнятого населення” намагаються зберегти свої робочі місця, адже міська влада намагається переселити їх деінде. Минулого року підприємцям вже доводилося боротися за збереження своїх торгових місць, і тоді вдалося відстояти їх іще на рік. Проте, цього разу міська влада неабияк рішуче налаштована на те, аби звільнити “алейку” від дрібних торгівців. 5 січня, незважаючи на наявність у підприємців усіх необхідних для здійснення підприємницької діяльності документів, міліціянти у супроводі чиновників з міського управління торгівлі розігнали палаточників, погрожуючи вличезними штрафами у разі непокори. На деяких з підприємців було складено протоколи про правопорушення.

 

Підприємці вважають, що такі дії міської влади є незаконними, адже ринок, всупереч твердженням представників влади, не закритий офіційно, адже немає жодних рішень сесії міської ради або виконавчого комітету. На думку підприємців, усе робиться задля того, аби вигнати людей з території, яка згодом буде віддана комерційній структурі – ХМСТ “Кооператор”.

“То чому ми повинні іти з ринку, на якому пропрацювали по 10 і більше років, а на тому місці невдовзі будуть збудовані контейнера, які коштуватимуть по 10 і більше тисяч доларів… Вже деякі підриємці, які працюють на Львівському шосе, запитують про ці контейнери”.

Наразі підприємці вимагають проведення громадських слухань, аби громада Хмельницького вирішила, чи потрібні ці торгові ряди мешканцям обласного центру.

Сьогодні ж відбудеться сесія міської ради, одним з питань порядку денного якої депутати вирішуватимуть подальшу долю підприємців – це питання на розгляд депутатів виноситиме власне міський голова Сергій Мельник.