https://moyagazeta.com/

Боротьба з незаконним обігом наркотиків потребує вдосконалення – В.Ядуха

На необхідності вдосконалення боротьби з незаконними речовинами губернатор наголосив під час міжнародного семінару в Центрі підвищення кваліфікації, перепідготовки працівників і кінології Державної митної служби України. Представники іноземних організацій Німеччини, Молдови, Латвії, США, Білорусії, Киргизької республіки, Азербайджану, Російської Федерації, Арменії та семи представників центральних органів влади України впродовж двох днів обговорювали актуальні питання протидії міжнародному незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

У роботі семінару взяв участь начальник Департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризику та протидії корупції Державної митної служби України Олександр Попівняк.

“Президент України Віктор Янукович визначає незаконний обіг наркотиків як одну з найболючіших проблем суспільства та вимагає суттєво вдосконалити та переорієнтувати роботу в напрямі  боротьби з наркозлочинністю. Виконуючи завдання Глави держави та уряду, обласна державна адміністрація спільно з правоохоронними органами впроваджує низку організаційно-практичних заходів”, – наголосив Василь Ядуха.

Окрім того, створена обласна рада з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, яка забезпечує координацію діяльності державних і недержавних структур у сфері запобігання поширенню наркоманії.

З метою виявлення фактів незаконного розповсюдження серед неповнолітніх і вживання ними наркотичних речовин в області перевіряються навчальні, розважальні заклади, гуртожитки, у яких проживає молодь.

“Тільки в минулому році під час спільних із правоохоронними органами рейдів виявлено понад 300 дітей, які бродяжили, жебракували, залишили заклади освіти, сім’ї, скоїли правопорушення, вживали алкогольні напої, наркотичні засоби та токсичні речовини”, – наголосив В.Ядуха.

Особливу увагу губернатор звернув на кількість злочинів, скоєних на ґрунті наркоманії, що суттєво впливає на стан криміногенної ситуації.

“Щороку правоохоронними органами області документується від 700 до 1000 злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків, майже 60% з них – тяжкі та особливо тяжкі злочини”, – наголосив очільник краю. Він зауважив, що зашкоджує покращенню боротьби з незаконним обігом наркотиків певна неузгодженість дій правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, освіти, культури, служб у справах дітей та інших соціальних служб.

Раніше УНН повідомляв, що уряд схвалив внесення змін до загальнодержавної програми протидії ВІЛ/СНІДу.

Джерело: УНН