Групу українців, які прилетіли до Грузії на відпочинок, депортували назад до України

Українських туристів без пояснень не пустили на територію Грузії

Група із п’яти громадян України прилетіла до Тбілісі, але потрапити на територію Грузії зуміли не усі.

Двох із п’яти українців без пояснень не пустили через прикордонний контроль

Обох громадян України посадили на літак до Києва, для чого навіть затримали виліт рейсу.

Посадили на літак назад: з Грузії без пояснень депортували українців, які прилетіли туди на відпочинок

У Грузії українцям не пояснили причини відмови у в’їзді.

З Грузії 19 листопада депортували українського журналіста та волонтера, який прилетів туди на відпочинок. Також до країни не пустили і його друга, який прибув разом з ним.

Про це автомобільний журналіст, громадський діяч та волонтер Павло Кащук розповів у коментарі 

Павло Кащук зазначив, що він разом із друзями прилетів до Грузії на відпочинок. Проте одразу в аеропорту Тбілісі його та ще одного друга без причини депортували з країни. 

Фото: Павло Кащук / ©
Фото: Павло Кащук

“Зі мною було четверо друзів. Перші троє пройшли, а того, хто зі мною був, автоматично не пустили. При чому мені спершу повернули документи і я знов на паспортний контроль потрапив. Там перевірили COVID-сертифікат, проте тоді до мене підбіг чоловік у цивільному та забрав документи. Нас із другом відвели до зони транзиту і залишили на півтори години. Потім нам дуже рішуче рекомендували сісти до літака, не показавши ніяких документів про депортацію”, – розповів Павло Кащук. 

За словами українця, через те, що його із другом депортували, в Грузії навіть затримали літак, який летів до України. Документи йому повернули лише у Києві. 

“У нас були всі підтвердження готелів, оренди авто, квитки назад. Ми не в Тбілісі летіли, а на Казбек. У мене склалось враження, що був наказ “зверху” нас не пускати до Грузії”, – каже Павло Кащук. 

Павло Кащук зазначає, що того ж дня до Грузії не пустили також і двох українських правозахисників. Волонтер розповів, що його не пустили до країни, ймовірно, через його антиросійську позицію та активну громадську діяльність в Україні. 

Павло Кащук / ©
Павло Кащук

Документи українцям віддали уже в Києві.

Нагадаємо, що це не перший подібний інцидент.

Скажімо, у кінці жовтня на територію Грузії не пустили журналіста Дмитра Гордона.

Його також посадили на літак назад до Києва.

Тоді ж на територію Грузії не зумів потрапити український адвокат заарештованого там третього президента країни Міхеіла Саакашвілі.