https://moyagazeta.com/

Хмельничанам знову нагадали, що «Це важливо розуміти» ( + фоторепортаж)

За традицією, поруч із свічками учасники ходи розклали вишитий квілт розміром 2х4, на якому вишиті імена та прізвища 32 людей, які померли за два роки – 2010 та 2011.
Квілт – це клаптикова ковдра, на якій, уже за більш ніж двадцятирічною традицією вишивають імена загиблих від цієї страшної недуги людей. Вперше таку пам’ятну ковдру було створено в 1987 році у Сан-Франциско на пам’ять про померлого друга.

Окрім квілту, символом заходу була червона стрічка – міжнародний символ боротьби з хворобою.
Організаторами акції виступили міський Центр соціальної допомоги молоді спільно з обласним відділенням „Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”, благодійною організацією „АСЕТ” і управлінням сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, управління у справах сім’ї, молоді та спорту Хмельницької міської ради.
Галина Рудницька, одна з співорганізаторів акції, розповідає: «Щороку у травні відзначається день пам’яті людей, що померли від СНІДу. Цього року він проходить під гаслом «10 років зосередження на головному». Чому саме таке гасло? Тому що є обласна організація людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, і цього року виповнюється 10 років з дня створення цієї організації. Мета акції – підтримка тих родин, які втратили своїх близьких, рідних, друзів. Другий основний поштовх для організації акції – підтримка ВІЛ-позитивних людей, оскільки вони мають право на спокійне життя».

Олександр Касяндрук, головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, зауважив, що у лікарів зараз є величезні успіхи у перемозі над цією хворобою. «Окрім того, що владою у всіх лікувальних закладах області створено умови дл безкоштовного тестування на ВІЛ/СНІД, сьогодні лікарі мають можливість безкоштовно надавати лікування. Він також закликав присутніх замислитись над власною поведінкою, і запевнив: «Ми іще переможемо цю хворобу». Касяндрук також закликав усіх, хто мав ризикову поведінку у минулому, пройти тест на наявність ВІЛ-СНІД – на місці проведення заходу працювала мобільна бригада обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Такою можливість скористалися переважно підлітки – учні 31-ї школи. Усі пройшли тест успішно, ознак хвороби не виявили у жодного. Учні ж розповідають, що здавати кров на аналіз було не страшно, оскільки всі вони знають: нічого ризикового вони на вчиняли. Кирил Прищепа, на питання чи не страшно було проходити тест, відповідає: не страшно. Паро СНІД каже: знає, якими шляхами передається хвороба, знає, що це за інфекція, а також знає про те, що є кілька стадій розвитку хвороби. Усі юнаки запевняють, що друзів, які б перебували у групі ризику, у них немає та щиро вірять, що, якщо у колективі з’явиться людина, хвора на СНІД/ВІЛ, вони не будуть ставитися до неї гірше лише через недугу.

Загалом зважалися  пройти медичне обстеження  кілька десятків  жителів обласного центру.

Анатолій Лаврентій – заступник міського голови, який був присутнім на акції, теж доєднався до громади та почепив на груди символічну червону стрічку. Проте медичне тестування не проходив, пояснює: він слідкує за власним здоров’ям і впевнений, що не інфікований. Лаврентій розповів: «Цей день відзначається не лише на рівні Хмельницького, він є загальнодержавним. Цей день відзначається для того, аби люди розуміли: люди, які хворі на СНІД, не є загрозою для оточуючих і майже нічим від нас не відрізняються. Різниця полягає лише у тому, що будь-яка подряпина може мати для них фатальні наслідки і водночас вони є повноцінними членами нашого суспільства».

Підтримати людей, які втратили друзів та близьких через страшну недугу та підтримати уже тих, хто з нею живе прийшли концертні колективи міста, зокрема зразковий художній колектив “Спалах” та гурт художньої самодіяльності ХІ СТ «Україна».

Найбільшим подарунком для хмельничан став візит відомого гурту «Табула Раса». Після кількох пісень у виконанні Олега Лапоногова шанувальники творчості гурту оточили відомого виконавця, аби взяти автограф та сфотографуватися з фронтменом «Табули Раси»..
 

Ольга Лисиця для “Моя газета+, фото автора