https://moyagazeta.com/

Хмельницькі “металісти” реалізували на мільйони гривень чорного металу за “чорною” бухгалтерією

Зокрема у ході досудового слідства встановлено, що протягом цього часу підприємство займалося прийманням та реалізацією металобрухту. При цьому цей брухт придбавався у фізичних осіб через приймальні пункти без оформлення необхідних документів, а розрахунок відбувався готівкою поза бухгалтерським обліком підприємства. Отриманий таким чином метал відправлявся залізничним транспортом на металургійні комбінати Донецької, Запорізької та Дніпропетровської областей. При цьому документально це оформлялося так, начебто цей метал є власністю цілого ряду фірм-посередників з інших областей, а зазначене підприємство лише виконувало послуги по завантаженню металобрухту у залізничні вагони, за що й отримувало оплату від цих фірм. Насправді ж металобрухт був власністю підприємства, фірми – здебільшого фіктивні, а вся заплутана схема безтоварних операцій потрібна для приховування „тіньового” обігу коштів.
Так, як виявилося у ході слідства, впродовж минулого року підприємство відвантажило металургійним комбінатам 104 вагони металобрухту та відходів чорних металів на загальну суму 16,9 мільйона гривень, з яких у податковій звітності задекларовано лише 3,4 мільйони. У результаті чого до бюджету не сплачено понад 3 мільйони гривень податку на прибуток. Окрім того в ході проведення позапланової документальної перевірки фінансово-господарської діяльності підприємства податківці виявили заниження податку на прибуток в сумі 5,3 мільйона гривень, який надійшов за реалізований металобрухт на особистий картковий рахунок директора. Також податківці виявили ухилення від сплати податків до бюджету на загальну суму понад 2,3 мільйона гривень, яке відбулося позаминулого року за рахунок проведення безтоварних операцій з підприємствами, які мають ознаки фіктивності, фальсифікації даних податкового та бухгалтерського обліку та незаконного формування внаслідок цього валових витрат та кредиту з податку на додану вартість.
„Наразі нашими слідчими зібрано достатньо доказів для підтвердження злочинних дій керівників товариства. У їх діях наявні всі ознаки злочину, передбаченого частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах)”, – коментує ситуацію заступник начальника управління податкової міліції – начальник слідчого відділу Ярослав Шустер.

Прес-служба ДПС у Хмельницькій області