“Ліві” молочні потоки ледь не “вимили” з бюджету понад мільйон гривень

Про це повыдомили у прес-службі ДПС у Хмельницькій області.

У березні нинішнього року податкові аудитори Хмельниччини провели позапланову перевірку сільськогосподарського виробничого кооперативу, що начебто займався постачанням молока місцевій філії одного молокопереробного заводу.

Не зайвим буде згадати, що до 2011 року філія купувала молоко у населення самостійно, не використовуючи посередників. І лише з минулого року заготівля почала здійснюватись через кооператив, проте насправді постачальниками залишались ті ж самі селяни та фермери, для перевезення використовувались автомобілі та водії заводу, якість продукції оцінювали лаборанти підприємства.

Податківці встановили, що засновником, керівником та головним бухгалтером кооперативу в одній особі був директор згаданої філії молокозаводу. Окрім нього у штаті посередника інших працівників не виявилось, але ж у цьому і не було сенсу, адже схема заготівлі молока вже була давно налагоджена й звісно відома очільнику підприємства.

Аби зімітувати діяльність кооперативу, махінатори до його членів „записали” місцевих селян, проте, як встановили податкові міліціонери, людей просто обдурили – не пояснивши справжнє значення документів, які вони підписали. За „липовими” паперами селяни у якості членів кооперативу надавали в оренду посереднику власну велику рогату худобу, але фактично остання повністю залишалась на утриманні своїх справжніх господарів. Заготівля ж молока як і раніше продовжувалась за рахунок виробничих потужностей та працівників філії. А казковий посередник лише на папері здійснював міфічний збір та продаж сільськогосподарської сировини філії заводу.

Єдиною справжньою місією кооперативу було протиправне формування схемного податкового кредиту для свого „тіньового” засновника – молокозаводу, аби останній міг отримати відшкодування податку на додану вартість з бюджету. При цьому шахраї користувалися пільгами зі сплати ПДВ для переробних підприємств – нараховані суми з податку не сплачувались до казни, а залишались у розпорядженні посередника.

„Наразі аудитори податкової служби регіону приділяють особливу увагу підприємствам, що займаються переробкою молоко й м’яса. Примітно, що це питання знаходиться на особистому контролі й в очільника області. На жаль, наш досвід свідчить, що саме у цій сфері приховуються значні фінансові кошти й використовуються найрізноманітніші схеми ухилення від сплати податків. Тому податківці Хмельниччини й надалі робитимуть усе можливе аби на теренах регіону невдовзі відчутно поменшала кількість „тіньовиків” від сільського господарства”, – підсумовує начальник управління податкового контролю юридичних осіб державної податкової служби у Хмельницькій області Ігор Дорош.