https://moyagazeta.com/

«МІЛІЦІЯ ВІДПОВІСТЬ ЗА ВБИВСТВО!»

Нагадаємо, що перша акція відбулася 1 червня в Києві та ще в 17 містах країни, Головна вимога – проведення публічного розслідування з приводу смерті хлопця, на що громадськість відвела МВС тиждень. Але офіційна версія досі таж сама: сам впав, сам тричі вдарився головою, сам вбився.

Пікетувати Хмельницьке обласне МВС прийшли представники громадських організацій та молодь міста. На території всієї країни акція відбувається без партійної та організаційної символіки, а також не висувається жодних гасел політичного та ідеологічного змісту. Проблема насилля та перевищення повноважень у відділках міліції об’єднала навколо себе представників різних течій, рухів та переконань.

За версією правоохоронних органів Ігор отримав перелом кісток черепа внаслідок удару о «тупий, твердий предмет». Отже одним з центральних гасел акції було «Геть тупі предмети з МВС!». В руках пікетувальники тримали плакати з написами «МВС: вбивати… це так просто!», «вбивство з МВС: безжалісно, бездумно, безкарно», «тільки з МВС: вбивство без плати за скоєння» та інші.
Молодь занепокоєна сумнозвісною традицією «спускати на гальма» розслідування, що стосуються злочинів людей у формі. У випадку з Ігорем, жорстоким побиттям юнаків на Кіровоградщині, нещодавніми репресіями харківських міліціантів щодо активістів природоохоронного руху хмельничани вбачають спробу влади насадити поліцейський режим, та залякати населення.

За словами Максима Болячко, учасника акції міліція «залякує населення, вважає що Україна не Греція і бунт тут не можливий. Але останні події в Приморському краї РФ показують, що, за відсутності традиції масового низового спротиву, одинаки доведені до межі готові на відчайдушні кроки. Обовязок влади зараз – провести публічне розслідування і не загострювати ситуацію».

На зауваження представника хмельницької міліції, щодо непричетності місцевих правоохоронців до загибелі київського студента, інша активістка, Люба Жур відповіла «Мета акції в хмельницькому – привернути увагу громадськості до тенденції. Адже Ігор Індило не перший в списку жертв міліції. Люди повинні знати, що ніхто не дозволить катам в погонах забивати на смерть людей!»
Крім іншого, як особлива загроза свободі в країні, на акції згадувався законопроект №2450, що буде прийнятий Верховною Радою 17 червня і значно обмежить право громадян на мирні збори. Закони подібні до нього вже діють на території Білорусії, Казахстану та Росії.