https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині половину усіх надходжень з ПДВ сплачують виробники

Загалом у краї обсяг операцій, що оподатковуються ПДВ за ставкою 20 відсотків, склав понад 2 мільярди гривень. Про це регіональне управління Міндоходів повідомили чотири тисячі платників податку Хмельниччини.

Лідерами із нарахування до сплати цього фундаментального для держбюджету збору наразі є виробники солоду, цементу, пластикової тари, безалкогольних напоїв, розподілення електроенергії та газоподібного палива Поділля.

Варто відзначити, що серед задекларованих операцій підприємствами регіону, частка експортних операцій переважає над імпортними: 185 мільйонів гривень, проти 51 мільйону.

У загальному заліку цьогоріч упродовж шести місяців до казни бізнес-актив Хмельниччини спрямував 291 мільйон гривень з податку на додану вартість.

«На часі завдяки змінам у законодавстві, що ініційовані Міністерством, на кшталт, спрощення процедури реєстрації платником ПДВ та форми декларації, у регіоні спостерігається підвищення сумлінності підприємницького активу у визначенні своїх зобов’язань перед бюджетом. Адже податкова віддача з ПДВ у порівнянні з минулим роком зросла майже на відсоток, а це говорить саме про збільшення рівня добровільності у наповненні казни підприємницькою громадою краю», – відзначає начальник управління оподаткування окремих об’єктів і операцій регіонального представництва Міндоходів Василь Шкарпета.