https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині психологічна служба МНС готова прийти на допомогу постраждалим

Однією зі складових частин при розгортанні зведених загонів Хмельницького гарнізону МНС по ліквідації складних пожеж та надзвичайних ситуацій, є пункт надання екстреної психологічної допомоги, до складу якого входять фахівці служби психологічного забезпечення Головного облуправління МНС.

Основними завданнями пункту є надання невідкладної психологічної допомоги особам, які опинилися у складних умовах надзвичайної ситуації, що сприятиме якнайшвидшому їх поверненню до нормальних умов життєдіяльності. Практичні психологи, які забезпечують діяльність відповідного пункту, оснащені необхідними речами й обладнанням для надання екстреної психологічної допомоги.

Під час навчань та тренувань в обов’язковому порядку розгортається пункт екстреної психологічної допомоги МНС. Відповідним фахівцям надається можливість практично відпрацювати порядок надання екстреної психологічної допомоги, використовуючи відповідне обладнання, що входить до «валізи психолога». В повній мірі використовуються різноманітні сучасні психологічні технології для нейтралізації негативного впливу обставин надзвичайної ситуації на персонал МНС та населення.

Протягом рятувальних і евакуаційних робіт психологічна допомога тісно пов’язана з загально-медичною допомогою, однак у зв’язку з обмеженістю ресурсів, психологічна допомога виявляється не стаціонарними структурами, а мобільними психологічними групами (бригадами). При великій кількості потерпілих організовується евакуаційне психіатричне відділення з можливістю ізоляції в ньому постраждалого населення. Психологи Головного облуправління МНС неодноразово на практиці доводили необхідність та значимість проведення таких заходів під час ліквідації надзвичайних ситуацій як на території Хмельницької області, так і за її межами.

Автор: Майор служби цивільного захисту О. Головня, ГУ МНС у Хмельницькій області.