На Хмельниччині за продаж алкоголю й тютюну підліткам 16 підприємців позбавлено ліцензій

„Примітним є той факт, що кількість виявлених порушень, а їх податківці встановили 59 випадків, перевищила число перевірок. Отож це свідчить, що наразі ще далеко не всі господарники краю готові дотримуватись цивілізованих норм при реалізації цієї високоліквідної продукції, від чого казна втрачає прибутки, а люди ризикують найдорожчим – власним здоров’ям” – зазначає начальник регіонального управління контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Департаменту САТ ДПС України у Хмельницькій області Михайло Тіванов.

Найбільш поширеними порушеннями виявились реалізація та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку – 12 фактів, продаж алкоголю за цінами, нижчими від встановлених законодавством – 9 випадків, торгівля цигарками за цінами вищими від законодавчо дозволених – 6 фактів, також встановлено 5 випадків безліцензійної торгівлі алкоголем й тютюном.

За результатами перевірок порушники сплатять до бюджету понад півмільйона гривень, з них казна вже отримала майже 140 тисяч гривень донарахувань.
На жаль, на теренах краю не меншає й кількість ганебних випадків продажу алкоголю та тютюну особам, що не досягли віку 18 років. Саме ця надзвичайно складна та болюча проблема з глибоким соціальним корінням та шляхи її подолання були лейтмотивом міжвідомчої наради органів виконавчої влади Хмельниччини та правоохоронців області.

Конкретним підсумком зустрічі стали спільні заходи податківців краю й співробітників відділення кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Хмельницькій області в результаті яких, в регіоні з початку року виявлено 16 випадків продажу алкогольної й тютюнової продукції підліткам та дітям. Порушників позбавлено права на торгівлю підакцизними виробами, також безвідповідальні представники бізнесу сплатять до бюджету 100 тисяч гривень штрафів.

„Податківці й надалі спільно з іншими правоохоронцями краю докидатимуть максимум зусиль аби змусити схаменутись підприємців, що нехтують не тільки законодавством і нормами суспільної моралі, а й духовним та фізичним здоров’ям майбутніх поколінь українців. Проте у цьому процесі нам передусім потрібна допомога з боку мас-медіа й громадських організацій та їх об’єднань, які своїми акціями мають пропагувати здоровий образ життя та сформувати відповідну суспільну думку щодо неприпустимості вживання алкоголю й тютюну у ”ніжному” віці”, – підсумовує Михайло Тіванов.