https://moyagazeta.com/

Перевізники-нелегали крадуть пасажирів на міських околицях

Обладнаний для перевезення двадцяти пасажирів замість передбачених розробниками шістнадцяти, мікроавтобус „Мерседес-Бенц” під’їхав до скупчення людей на виїзді з Хмельницького з одним пасажиром у салоні. За кілька хвилин перед автобусом, відправленим із автовокзалу, водій-нелегал намагався зібрати бажаючих дістатися до Старокостянтинова і Шепетівки. Угледівши перевіряючих, водій наказав чоловікові заховатися між сидіннями. Документів про те, що він зареєстрований як підприємець, і ліцензії на перевезення пасажирів водій не представив.

Не встигли Анатолій Штогрин, Сергій Ланчук та Юрій Горобець із відділу контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у місті Хмельницькому скласти протокол про порушення податкового законодавства, як державтоінспектор ВАТІ ВДАІ міста Хмельницького старший лейтенант міліції Юрій Лужняк зупинив ще одного мікроавтобуса тієї ж марки – повного людей, але без вказівника про пункт призначення. Пасажири розповіли, що сіли біля залізничного вокзалу і за сімдесят гривень кожний їдуть до Києва. Водій, житель Житомирщини, також не мав для доведення законності своєї пере візницької діяльності ні свідоцтва про державну реєстрацію підприємця-платника податку, ні ліцензії на право перевезення.

– В результаті опрацювання площі біля залізничного вокзалу, звідки заборонено відправлятися з пасажирами мікроавтобусам, нелегальні перевізники почали садити пасажирів у прилеглих до вокзальної площі дворах, – розповів Юрій Лужняк. – Така ж ситуація на вулиці Кам’янецькій біля перехрестя з Тернопільською.
Не гаючи часу, вирушили туди.

– На людних тротуарах тут з ранку до смерку на автобуси і просто попутні автівки постійно чекають десятки людей, які прагнуть доїхати у півобласті – від Городоцького та Віньковецького, Чемеровецького й Новоушицького районів, до Дунаєвець і Кам’янця-Подільського, – прокоментував інспектор ДАІ. – Крім автобусів і мікроавтобусів, які перевозять пасажирів згідно зі спеціальними ліцензіями-дозволами, тут „пасуться” неліцензійники.

Один із них уже з повним салоном пасажирів готувався виїхати до Кам’янця-Подільського. Щойно зареєструвавшись як приватний підприємець, водій без ліцензії взявся таксувати між обласним центром і Кам’янцем-Подільським. „Змилуйтеся, хлопці, – звернувся він до представників рейдової групи, – два протоколи за один день – це занадто.” Як виявилося, протокол про порушення ним податкового законодавства того дня склали при виїзді з Кам’янця до Хмельницького. Скільки ще протоколів потрібно, аби були зроблені висновки?
За інформацією, наданою заступником начальника контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у місті Хмельницькому Романа Зелінського, в обласному центрі на перевезенні пасажирів і вантажів працює більше тисячі приватних підприємців. Спільні перевірки працівників відділу та органів ліцензування підприємницької діяльності за перший квартал виявили 78 порушників правил перевезення. Це не зареєстровані підприємцями, ігноруючі спеціальні дозволи-ліцензії. Окрім напружених стосунків із легальними перевізниками, на які провокують нелегали, вони обкрадають бюджет, не сплачуючи встановлених ставок податків, а також наражають на небезпеку людей. Адже більшість використовуваних ними транспортних засобів переобладнані з вантажних, не відповідають нормативам за місткістю, комфортабельністю. Дуже часто наднормативних пасажирів нелегали саджають у проходах салонів на розкладні стільці.
 

Автор: Михайло Цимбалюк