https://moyagazeta.com/

Правоохоронці наголошують батькам на необхідності контролю за дітлахами, під час осінніх канікул

 В наш час надзвичайно актуальною є проблема зростання правопорушень серед неповнолітніх. Наступили осінні канікули. В школярів з’явилося багато вільного часу та, на жаль, не кожен з них проводить його з користю. Хтось за ради розваги, хтось аби привернути увагу до себе чинить необдумані вчинки. Діти шукають собі різноманітні розваги, в тому числі і на залізниці.

Випадків биття скла у рухому складі, пошкодження лінз світлофорів, накладання сторонніх предметів на рейки дуже багато. Часто суб’єктами таких правопорушень стають неповнолітні. Багато із правопорушників і нездогадуюються, що через такі недитячі пустощі можуть постраждати пасажири, а залізниця зазнає великих матеріальних збитків.

Непоодинокими є випадки розкрадання неповнолітніми частин верхньою будови колії. Аби покращити своє матеріальне становище, вони демонтують залізничні деталі, в подальшому здають в пункт прийому металобрухту, не задумуючись про те, що тим самим переступають стежину криміналу.

Такий випадок стався на Південно-Західній залізниці. Біля пункту прийому, правоохоронці затримали 10-річного хлопчика з повним візком металобрухту. Серед купи мотлоху, міліціонери знайшли деталі залізничних колій. Як розповів малолітній, збором металу займається давно. Цього разу, аби виручити більшу суму грошей, збирав побутовий брухт кілька днів. З цією метою школяр прийшов на залізничну колію, яка вже не експлуатується і побачив, що деякі деталі погано закріплені. Озирнувшись навколо помітив, що нікого немає, витягнув з-під рейок залізничні підкладки та костилі, склав у мішок і відніс додому. Наступного дня, повернувшись зі школи, склав все у візок і планував здати до пункту прийому металобрухту. Викрадене збути не вдалося, на заваді стали правоохоронці.

За такі дії законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність для неповнолітніх або їх батьків. В даному випадку, за необдуманий вчинок 10-річного сина, відповідатимуть батьки. Вони не тільки сплатять штраф, але й компенсують завдані збитки залізниці.

Правоохоронці лінійного відділу міліції на станції Хмельницький нагадують заклопотаним повсякденними клопотами батькам, що саме відсутність належної уваги та необізнаність дітей, призводять до неприємних ситуацій та нещасних випадків.

Шановні батьки! Спробуйте знайти дітям цікаве і корисне заняття. Намагайтесь залучити незайнятих дорослих до постійного нагляду за нащадками. Ще раз поясніть до яких трагічних наслідків можуть призвести розваги на залізниці, а пошкодження шляхів сполучення можуть спричинити аварію потяга або створити загрозу як здоров’ю та життю самих неповнолітніх так і інших громадян.

Помічник начальника

ЛВ на ст. Хмельницький

із зв’язків з громадськістю

Управління МВС України

на Південно-Західній залізниці

Наталія Думка