https://moyagazeta.com/

Протестне життя докотилось і до міста Нетішин

Акція пройшла за підтримки ГОСП “КРАЙ” та ГО «Комітет моніторингу органів влади»
У такій акції протесту узяли участь орендарі комунального підприємства «Торговий центр» та підприємці з «зеленого ринку». Більше 500 пікетувальників вимагали від міської влади міста відмінити рішення сесії міської ради №2 від 2.10.08 р. «Про надання згоди на виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції КП «Торговий центр». Орендарі розуміють те, що рішення відкриває шлях до тіньової приватизації будівлі торгового центру, у результаті чого вони та їх сім’ї залишаться без будь-яких засобів до існування в умовах нестійкої економічної ситуації в країні.

Підприємців обурює той факт, що долю реконструкції навіть не винесли попередню на громадські слухання. Вони стверджують, що подібний сценарій відбувся із колишнім міським м’ясним ринком. Де під виглядом реконструкції міська влада передала його у приватні руки за борги.

Нажмите для увеличенияВ озвученому на сесії міської ради звернення, підприємці вимагали:
– відмінити рішення сесії міської ради «Про надання згоди на виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції КП «Торговий центр»;
– Провести необхідні громадські обговорення щодо реконструкції будівлі торгового центру;
– У разі схвалення рішення щодо реконструкції КП НМР «Торговий центр», оголосити конкурс на кращого виконавця проекту реконструкції.

На сесії був присутній голова Хмельницької обласної ради Іван Гладуняк, який зазначив «Я прибічник того, що повинні бути все консенсусно. Ми з Вами повинні прислухатись до людей, а люди до представників влади яких вони обирали. І находити ті компромісні рішення які не будуть ставити місто в той бурхливий потік, який ми зараз спостерігаємо, а місто має бути острівець тої волі демократичних цінностей, справедливості і безумовно законності. Я не думаю що це окрашає місцеве самоврядування коли люди стоять під стінами ради, вигукують якісь гасла проти депутатів, а депутати їх ігнорують. Тому хочу просити депутатський корпус, міського голову найти те компромісне рішення яке б задовольнило і всю територіальну громаду, і частинку тої територіальної громади під назвою «Торговий Центр».

Перед пікетувальниками виступив депутат обласної ради, голова громадської організації «Комітет моніторингу органів влади» Олесь Вітряний. На його думку будь-які зміни в місті мають зводитись до покращення життя простих людей. «Міська влада має керуватися інтересами громади. Тим більше, що йдеться про долю 500 підприємців та їх сімей. Сьогодні можна точно заявити, що люди, які вийшли на пікет, не довіряють міській владі. Тому влада, якщо дбає про людей, повина зробити крок назустріч, а це відміна рішення про реконструкцію торгового центру, Підписання довгострокових договорів оренди з підприємцями.
Виганяти людей на вулицю в умовах економічної кризи – це злочин. Саме тому я направляю депутатське звернення на адресу Нетішинського міського голови».

До слова треба зазначити, що сесія не відбулась. Частина депутатів пристала на пропозицію людей і покинула сесійний зал.
 

Автор: комітет Моніторинг