https://moyagazeta.com/

Протягом 2016 року управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради уклало низку договорів на 10 млн. грн з фірмою «Палєстра», в якої немає ані обладнання, ані достатньо робочої сили

 Про це свідчить ухвала Хмельницького міськрайонного суду від 3 березня.

Податкова перевірка з’ясувала, що за ТОВ “Палєстра” не зареєстровано ніякого рухомого та нерухомого майна, статутний фонд становить 1000 грн, чисельність працюючих – 7 чоловік. Підтверджуючі документи штатного розкладу, для виявлення кваліфікації трудових ресурсів та можливості виконання ними фактичних обсягів робіт по договорам відсутні.

При цьому, кошти отримані від УЖКГ, підрядна організація, перераховувала на рахунки підконтрольних суб’єктів господарювання ТОВ “Аль-Пром”, ТОВ “Мегаімекс”, ТОВ “Торней” з метою імітації господарської діяльності та замовлення нібито будівельно-монтажних та інших субпідрядних робіт, що пов’язані з виробничою діяльністю.

У матеріалах досудового розслідування зафіксовано, що зметою штучного створення конкурентного середовища в Управлінні ЖКГ та електронній системі “Прозоро” окремі види будівельних та ремонтних робіт з благоустрою вулиць та прибудинкових територій Хмельницького виконувались напряму ТОВ “Альп-пром”.

Так, з 1 червня до 30 веренся 2016 року ТОВ “Аль-пром” освоєло коштів в розмірі 594 тис. грн. Документальне підтвердження виконаних робіт оформлено за вищевказаною “схемою” за допомогою підконтрольних суб’єктів господарювання ТОВ “Торней”, ТОВ “Миренерго”, ТОВ “Мегаімекс”.

“Отже, отримуючи бюджетне фінансування за виконані роботи (послуги) посадові особи ТОВ “Палєстра” здійснювали документальне оформлення факту придбання товарно-матеріальних цінностей та інших нібито субпідрядних робіт у підконтрольних СГД з ознаками сумнівності для зменшення податкового навантаження з ПДВ, та переведення бюджетних коштів у неконтрольовану готівку”, – вважають правоохоронні органи.

За таких обставин посадові особи ТОВ “Палєстра” отримані кошти від управління ЖКГ в розмірі 2,613 млн. грн. через низку “посередників” переведено у готівку з метою особистого збагачення або на користь третіх осіб, чим завдано збитків міському бюджету на вказану ж суму.

Слідче управління Головного управління Нацполіції в області 12 січня 2017 року зареєстровало в Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінальне провадження за ч.3 ст.191 КК України (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”). Санкція статті передбачає обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, ТОВ “Палєстра” зареєстрована у липні 2015 року у Хмельницькому. Її теперішнім засновником і керівником зазначається Ольга Наумченко. До квітня 2016-го фірмою управляв Ярослав Гаврилюк зі Старокостянтинівського району.

На панові Гаврилюку записані ТОВ “Аль-Пром”, ТОВ “Мегаімекс” (там він співзасновник).

Підприємства “Миренерго” і “Торней” (київська прописка зі статутним капіталом 100 грн) належать Святославу Гаврилюку.

Як писав НГП, хмельницький міський голова Олександр Симчишин на початку березня цього року заявив, що управління ЖКГ здійснить ревізію проведного ремонту хмельницьких доріг минулого року. Зокрема, дослідять тендерні закупівлі, проаналізують діяльність асфальтного заводу та звірять документацію технічного нагляду.

“В усіх договорах прописана відповідальність підрядних організацій за ремонт доріг. Тож, їм доведеться власним коштом латати автошляхи. З деякими із них міська влада попрощається, тому що прослідковується безвідповідальне ставлення до виконаної роботи”, – пояснив Симчишин.

javascript:void(0);/*1489541821340*/