https://moyagazeta.com/

Скільки безробітних у Хмельницькому?

Якщо в листопаді – грудні минулого року спостерігався великий наплив незайнятих громадян до центру зайнятості (реєстрація в листопаді становила –709 осіб, в грудні – 736 осіб, в січні – 684, в лютому – 642), то на сьогодні спостерігається тенденція до зменшення кількості реєстрації осіб і становить 354.

З 1 січня 2009 року в службі зайнятості зареєстровано 3082 особи, з них у зв’язку з реорганізацією виробництва або скороченням чисельності працівників – 391 особу, звільнених за згодою сторін – 731 особу, звільнених за власним бажанням – 815 осіб. У професійному розрізі найбільше вивільнено працівників таких професій: інженер, токар, слюсар, штампувальник, апаратник, водій автотранспортних засобів, вантажник, машиніст, пакувальник, бухгалтер, економіст, продавець тощо. Служба зайнятості за даних умов проводить активну політику на ринку праці та працює в режимі оперативного реагування.

Для підвищення ефективності підготовки кваліфікованих кадрів на замовлення роботодавців центр зайнятості активізує інформаційно-роз’яснювальну роботу, систематично аналізує потреби роботодавців та ринку праці в професійно-кваліфікаційному розрізі, розширюючи напрями навчання та мережу підприємств-замовників кадрів. Сьогодні спостерігається тенденція до зменшення кількості вакансій. У 1 півріччі 2009 року кількість наявних вакансій становила 2444, що на 31% менше показника 2008 року. Якщо наприкінці 2008 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості становила 191, то на сьогодні становить 76 (17 для службовців, що складає 22%). Це за професіями: швачка, слюсар – ремонтник, столяр, кухар, токар, продавець.

Навантаження на одне робоче місце на сьогодні складає 23 особи. У 2008 році цей показник складав 4. З початку року працевлаштовані 2021 незайнятих громадян, 185 – взяли участь у оплачуваних громадських роботах, 528 осіб пройшли професійне навчання та перенавчання, з них 399 осіб навчалися під конкретне замовлення роботодавців, 168 – проходили стажування на підприємствах міста.

З метою своєчасного вжиття заходів щодо запобігання впливу світової економічної кризи на ринок праці міста, центром зайнятості розроблені заходи щодо забезпечення якісних послуг безробітним в умовах погіршення фінансово економічної ситуації в країні, які передбачають: навчання персоналу щодо роботи в умовах збільшення кількості звернень шукачів роботи, посилення інформаційно-просвітницької та профорієнтаційної роботи, залучення до активізації власних зусиль на пошук роботи, легалізації тіньової зайнятості, адресний підхід до клієнтів служби зайнятості… Проводиться обстеження основних ринкоутворюючих підприємств для виявлення і прогнозування обсягів зареєстрованого ринку праці міста за рахунок надходження працівників, вивільнених внаслідок скорочення чисельності штату або в результаті ліквідації підприємства та вивчення в професійно-кваліфікаційному розрізі поточної та перспективної потреби підприємств, установ та організацій в робітничих кадрах і фахівцях з вищою освітою для організації випереджаючого професійного навчання відповідно до змін у структурі економіки міста в кризовий та післякризовий періоди.
 

Источник: УВІП