https://moyagazeta.com/

У Хмельницькій міській лікарні з'явиться нове відділення гемодіалізу

 Наразі цю процедуру проводять лише в обласній лікарні, де є спеціальне обладнання. Однак незабаром відділення гемодіалізу відкриється і в міській лікарні. Ситуацію прокоментував начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач.

«По-перше, тут будуть обслуговуватися тільки жителі міста, по-друге, їм буде трохи зручніше добиратися до цього відділення, по-третє, це трохи розвантажить відділення штучної нирки в обласній лікарні», – розповів Борис Ткач.
Додамо, що з міського бюджету виділено 250 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення часткового ремонту приміщення. Обладнання придбають за кошти обласного бюджету.

За даними прес-служби Хмельницької міської ради, лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю методом програмного гемодіалізу («штучна нирка») здійснюється у Центрі екстракорпоральної детоксикації Хмельницької обласної лікарні.

У відділенні Хмельницької обласної лікарні працює 17 апаратів «штучна нирка», які надають послуги 107 хворим, серед яких 67 людей є місцевими мешканцями.

На першому поверсі 4 корпусу Хмельницької міської лікарні виділено приміщення для створення центру екстракорпоральної детоксикації. У кінці 2016 року за кошти міського бюджету розпочався ремонт для облаштування центру.

Для проведення процедур, пацієнтам надають розхідні матеріали (магістралі, голки, діалізатори, розчини для діалізу), додатково необхідні бинти, розчин гепарину, фізіологічний розчин, лейкопластир. Крім того, кожен хворий обов’язково потребує препаратів для лікування ускладнень та супутньої патології. Отже, щомісяця пацієнти витрачають на лікування досить багато коштів.

Також хмельничани проходять сеанси гемодіалізу в обласній лікарні в третю або четверту зміну, тому вони змушені діставатися до лікарні у пізній час. Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради 70 гемодіалізним хворим виділено загалом 105 тисяч гривень одноразової грошової допомоги на транспортні витрати – по 1500 гривень кожному.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 17 серпня 1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», в 2016 році пацієнти цієї категорії отримували ліки по додатку 1, п. 2 (групи населення, при амбулаторному лікуванні яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються з оплатою 50 відсотків їх вартості) на загальну суму понад 85 тисяч гривень.