https://moyagazeta.com/

Історія Великої Вітчизняної війни – це невичерпне джерело виховання молоді

13 квітня 2011 року в Хмельницькому інституті соціальних технологій Університету «Україна» відбулась конференція присвячена означеній події. Співучасниками також виступили Хмельницька обласна Рада організації ветеранів України та військово-наукове товариство «Ветеран». Конференція дала змогу поспілкуватися та пригадати славетне минуле всім небайдужим до цієї події – ветеранам, військовослужбовцям та студентам.

Серед доповідачів конференції були й ті, які знають про війну не з підручників, а безпосередньо брали в ній участь, ветерани ВВВ, учасники бойових дій, ветерани збройних сил: генерал-майор танкових військ, Бабак І.І., полковник Ю.В. Ткаченко, голова Хмельницької обласної Ради організації ветеранів В.І. Купратий, полковник запасу, голова військово-наукового товариства «Ветеран» О.І. Клочко, полковник у відставці М.К. Флінта. Як зазначали присутні ветерани «…відзначення чергової річниці військових дій спонукає до усвідомлення чи не найтрагічнішої сторінки нашої історії з погляду загальнолюдських гуманістичних цінностей. Адже є події, над якими не має влади час. Тож скільки б не минуло десятиліть від останнього пострілу, для сотень тисяч учасників бойових дій в українському суспільстві, їх дітей та онуків історія цієї війни не повинна бути абстрактною темою».

На новому рівні морального осмислення для молоді було відтворено образи героїв Великої Вітчизняної війни – полководців, офіцерів, солдат, партизанів, працівників тилу, розкрито реальні мотиви їхнього героїзму. А також продемонстровано моделі військової техніки із власної колекції майором запасу В. Польщином.
У своїх виступах учасники конференції наголосили, що історія Великої Вітчизняної війни – це невичерпне джерело патріотичного та морального виховання молоді. І в процесі вивчення даної теми на заняттях викладачі повинні правдиво і переконливо доводити до студентів масовий героїзм людей на фронті та в тилу, розкриваючи історичне значення перемоги в ВВВ.
З кожним днем все менше серед нас залишається ветеранів, тому дорогоціннішими стають такі зустрічі.