https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому проаналізували стан безпеки життєдіяльності населення міста

На порядок денний чергового засідання були винесені три питання.
В першу чергу члени ради розглянули ситуацію зі станом травматизму виробничого характеру на території міста. Начальник відділення дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків, професійних захворювань на виробництві в місті Хмельницькому, член ради Тетяна Овсікова, зокрема доповіла, що ВВД ФССНВ у м. Хмельницькому проведено аналіз стану виробничого травматизму за 10 місяців 2011 року на підприємствах-страхувальниках міста . За цей період до відділення надійшло 67 повідомлень про нещасні випадки, в яких постраждало 72 працівники, в тому числі 5 нещасних випадків зі смертельними наслідками та 12 випадків смерті на підприємстві, 3 групових нещасних випадки, в яких постраждало 5 працівників. Основними причинами нещасних випадків, як показав аналіз, є організаційні причини — 69%.

“Проаналізувавши причини виникнення нещасних випадків дійшли висновку, що вирішальна роль у створенні безпечних умов праці належить людині. Адже від дії або бездіяльності усіх учасників виробництва, від роботодавця до робітника, вирішальною мірою залежить стан охорони праці. Тобто спрацьовує так званий людський фактор”- зазначила доповідач.

Начальник відділення дирекції Фонду наголосила, що для того щоб суттєво вплинути на організаційні причини нещасних випадків, необхідно чітко регламентувати поведінку працівників у процесі трудової діяльності, організувати якісне навчання та перевірку знань, проведення всіх видів інструктажів з охорони праці, суворе і чітке дотримання нормативно-правових актів з охорони праці, правил внутрішнього трудового розпорядку, а також створити такий механізм контролю, за якого відступи від правил безпеки стали б неможливими.

Тетяна Овсікова поінформувала, яких заходів вживає фонд соціального страхування для запобігання та профілактики травматизму. За порушення законодавства про охорону праці притягнуто до адміністративної відповідальності 8 керівників підприємств.
Як наслідок проведеної роботи порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість нещасних випадків зменшилась на 19%, смертельних випадків, пов’язаних з виробництвом, зменшилась на 37% .

З початку року відділенням Фонду було виплачено 1,4 млн.грн одноразової допомоги, що на 37% більше ніж за аналогічний період минулого року. Витрати на щомісячні страхові виплати за 10 місяців поточного року склали 3,5 млн.грн. За аналогічний період 2010 року — 2,3 млн.грн, що на 32% менше.

Керівника підприємства з найбільшою кількістю нещасних випадків ТОВ”Європа Експорт плюс” запропоновано заслухати на наступному засіданні ради з питань безпечної життєдіяльності населення міста.
В ході засідання члени ради також розглянули питання про стан травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод міста та профілактичні заходи щодо зменшення аварійності та про протипожежний стан об’єктів на території міста з масовим перебуванням людей.

За підсумками засідання прийнято протокольне рішення.
До кінця поточного року передбачається провести іще одне засідання ради.

Автор: УВІП