https://moyagazeta.com/

Партії здають компромат на опонентів. “Чесно”-чесно!

Саме про це під час зустрічі з журналістами заявив активіст громадського руху «Чесно!» Олексій Голеншин. Приводом для спілкування став Форум Громадянської Асамблеї України, що об’єднує понад 400 громадських та експертних організацій з усіх регіонів країни.

Про спосіб, за допомогою якого громадські діячі виявлятимуть лиходійства та брехню політиків, він також розповів. Хоча прийом, на думку громадського діяча, і знаходиться на межі «фолу», проте він дасть змогу розкрити усі таємниці кандидатів та політичних сил. Учасники руху «Чесно» іще на початку його застосування запросили до співпраці усі політичні сили. Співпраця дуже своєрідна: кожен інформаційний партнер (у цій якості виступає певна політична сила) має можливість через активістів руху «Чесно» «злити» компромат на своїх опонентів.

Можна довго сперечатися про момент моралі у таких діях «чеснівців», проте, за словами Олексія Голеншина, результати іноді поза усілякою критикою. Як каже активіст, політичні партії вивуджують такий компромат на своїх політичних противників, що пересічному представникові електорату, та й навіть найзатятішому члену громадської організації, й мріяти про подібну інформацію не доводиться: «Можливо, цей метод знаходиться „на межі”, але він ефективний. Він дасть можливість виборцю, якщо ми зможемо донести результати нашого моніторингу, знати, хто дійсно йде до влади та що він там буде робити. І ми зобов’язані цим займатися». Ось тільки годі й здогадуватися, скільки бруду поллється уже за місяць-другий у вуха та очі українського електорату… Звісно, якщо влада не увімкне „державно-цензурний” фільтр.
Загалом, на форумі громадські діячі розглянули питання подолання об’єднаними зусиллями громадських організацій кризи демократії в країні та підтримали під стінами ВРУ вимоги щодо прийняття закону “Про громадські об’єднання”.

Як повідомили під час зустрічі, на засіданні однієї з секцій форуму Олександра Матвійчук (Центр громадянських свобод) озвучила чотири тенденції порушень прав і свобод українців: зростання бідності та соціальної нерівності і фактично законодавче закріплення такого стану через протиправне прийняття законів, які дозволяють порушувати Конституцію і, відповідно, порушують численні економічні, соціальні права громадян та право народу на суб’єктність, переслідування за політичні та ідеологічні переконання, а також за громадянську активність, прагнення зберегти владу за будь-яку ціну, що веде до обмеження прав на свободу слова та мирні зібрання, тиск на суди.

Також упродовж з’їзду політичних діячів Ганна Парфьонова, співголова комітету ГАУ, оприлюднила результати опитування громадських лідерів у всіх регіонах України. Результати дослідження показали, що найголовнішою загальнодержавною проблемою громадські діячі вважають корупцію, а найбільшою регіональною проблемою – неефективність і непрозорість влади.
За результатами роботи форуму було прийнято заяви щодо дотримання прав людини і основоположних свобод та розвитку громадянського суспільства, щодо виборів народних депутатів України у 2012 році, а також з питань конституційної реформи та Конституційної Асамблеї. У цих заявах, зокрема, було враховано пропозицію голови Хмельницької громадської організації “Гендерна рада” Тетяни Баєвої про включення до Заяви щодо виборів вимогу до політичних сил враховувати принцип гендерної збалансованості при формуванні виборчих списків.
«Мене призначили координатором ГАУ в Хмельницькій області. Я взяла на себе зобов’язання максимально сприяти тому, щоби всі рішення, які приймаються на ГАУ, доводилися до відома громадськості», – повідомила пані Баєва.

Підводячи підсумки загальноукраїнського з’їзду громадських діячів, вона також зазначила одну з особливостей цьогорічної зустрічі: „Рада, що молодь долучилася до нашої делегації, оскільки раніше такі делегації переважно складалися з людей старшого віку. Вже має бути не третина, а половина молоді, коли відбуваються такі форуми. Бо за молоддю – майбутнє”.
Була запланова й прес-конференція за результатами роботи форуму, але вона з невідомих причин перетворилася на ексклюзивне інтерв’ю “Моїй газеті+”, оскільки інших ЗМІ на заході не було. Хоча, кажуть організатори, журналістів вони запрошували. Отже, звітувати про участь у форумі довелося у вузькому, майже “домашньому” колі.

Висловивши думку щодо схожості духу журналіста та громадського діяча, яких «важко надурити», Олексій Голеншин, активіст руху «Чесно!», сказав, що саме ці люди повинні виносити правдиву інформацію про політиків на загал. Відтак, зважаючи на останні тенденції, мимоволі замислюєшся: а чи справді дух – один на двох?

Альона Хмельницька