https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому рятували коня, якого збила автівка.Відео.

Фото: Суспільне Хмельницький

Хмельницькі зооволонтери разом з колегами з Дніпра рятували восьмирічну кобилу по кличці Зірка. Тварина була травмована під час наїзду автомобіля, що мав місце на перехресті вулиці Міцкевича і провулку Північному у мікрорайоні Гречани.

Про це Суспільному розповіла зооволонтерка притулку «Покинутий ангел» Раїса Мельницька.

За її словами, оскільки у Хмельницькому немає притулку, який спеціалізується на реабілітації коней, довелося звертатися по допомогу до колег з Дніпра.

Власник травмованої кобили на прізвисько Зірка, яку рятували після ДТП, розповідає, що водій, який збив тварину поїхав з місця аварії до приїзду поліції.

«Я розвіз по Гречанах молоко, прив’язав коня до дерева, заношу в крайню хату молоко. Потім виходжу на вулицю, а жінка водія спинила і свариться з ним, що ж ти наробив. А він якраз вдарив коняку і переломив копито. Побив скло лобове в авто. Він сів в машину. Я кажу: «Куди ти тікаєш, все одно ж тебе найдуть». А він все одно поїхав», – розповів власник тварини Сергій.

Коня рятують вперше, розповідає зооволонтерка притулку «Покинутий ангел» Раїса Мельницька: «Після шостої години вечора зв’язалася з нами небайдужа жителька мікрорайону Гречани Ольга. Розповіла про ситуацію, яка сталась. Така ситуація, скажу чесно, була вперше з нами. Ми займаємося, здебільшого собаками та котами, з такими тваринами не мали справу. Але ми звернулися за допомогою в притулок, який саме спеціалізується саме на таких тваринах».

До приїзду зооволонтерів з Дніпра, тварині надали допомогу лікарі ветеринарної медицини, додає волонтерка Раїса.

Тварина була у шоковому стані, розповів лікар першого військового шпиталю ветеринарної медицини Мирослав Іжицький: «Тварина була у важкому стані. Налякана, залежана. Не знала, що робиться. Ми приїхали, на місці події вкололи антибіотики, знеболювальний препарат, наклали шину. У коня перелом задньої кінцівки».

Тварину підготували до транспортування, додав лікар ветеринарної медицини: «Приїхали волонтери з Дніпра, ми в дорогу вкололи знеболювальні препарати, дали серцеві препарати, щоб краще транспортувати».

За словами старшої інспекторки пресслужби управління патрульної поліції області Вікторії Тимощук, на водія що скоїв ДТП складено два адмінпротоколи.

«На вулиці Міцкевича сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій невідомий транспортний засіб здійснив наїзд на гужовий транспортний засіб та покинув місце події. Відділом розшуку водія знайшли та склали відносно нього адміністративні матеріали. А саме, протокол за статтею 122 примітка чотири кодексу України про адміністративні правопорушення, про залишення місця дорожньо-транспортної пригоди та за статтею 124 кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил дорожнього руху, які спричинили ДТП», – розповіла Вікторія Тимощук.

За словами власника скаліченої тварини, водій що спричинив ДТП наступного дня звернувся до нього, аби забрати тварину на забій. Чоловік відмовив.